پوکی استخوان

پوکی استخوان کاهش تراکم استخوان است و می تواند به شکستگی و ترک استخوان منجر شود. تا پیش از یائسگی استخوان های ما به وسیله استروژن که همانند ماده چسبناکی کلسیم و مواد معدنی را در استخوان نگه می دارد ، محافظت می شوند. اما پس از یائسگی ، مواد معدنی نفوذپذیر می شوند و استخوان ها را منفذ دار و شکننده می کنند.

پوکی استخوان

مطالعات نشان می دهد ورزش هایی مثل پیاده روی می تواند سبب افزایش تراکم استخوان شود.

سیگار و قهوه زیاد می تواند موجب افزایش ریسک ابتلا به پوکی استخوان شود.

ترکیبات افزایش دهنده کلسیم را در مواد غذایی تان افزایش دهید. این عمل موجب می شود که کمتر در معرض پوکی استخوان قرار بگیرید.

غذاهای دریایی، شیر، ماست و پنیر از جمله مواد غذایی حاوی کلسیم هستند.

آفتاب را فراموش نکنید! نور آفتاب برای تحریک بدن در جهت ساخت ویتامین D ضروری است.

برای خانم هایی که زود یائسه می شوند، جایگزینی هورمون های زنانه روش خوبی برای جلوگیری از یائسگی زودرس و ابتلا به پوکی استخوان است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه