خانه / افزایش تمرکز و حافظه / پنج نکته موثر در افزایش تمرکز

پنج نکته موثر در افزایش تمرکز

پنج نکته موثر در افزایش تمرکز

1.استراحت کنید.بزرگترین عامل موثر بر تمرکز استراحت است که در تحقیقات ثابت شده است.برای تمرکز نیاز است که ذهن شما آرام باشد.اما ذهن شما پراکنده خواهد شد اگر که خوب استراحت نکرده باشید.اطمینان حاصل کنید که شما مدت زمان مناسبی از خواب را در زمان مناسب داشته اید.همچنین زمان خواب منظم داشته باشید که این نکته ای کلیدی در تمرکز است.

مرد خوابیده

خواب بیش از حد هم ایده آل نیست.خوابیدن بیش از حد ریتم طبیعی شما را مختل می کند و می تواند منجر به تنبل شدن شما شود.از این مسئله اجتناب کنید با کوک کردن ساعت برای بیدار شدن در یک زمان مشخص.

2.برنامه ریزی کنید.همیشه یک برنامه برای هر آنچه می خواهید انجام دهید داشته باشید.هنگامی که شما پشت میز کار بدون برنامه بنشینید ممکن است به راحتی به دنبال کار های دیگر مثل چک کردن ایمیل، چت کردن یا مرور وب های مختلف بروید.بدون برنامه شما وقت خود را هدر می دهید.حواستان با انواع مختلف افکار آزاردهنده پرت می شود به جای اینکه همه توجهتان را به وظایف مهم اختصاص دهید.

مرد با برنامه

برای اجتناب از این مسئله یک برنامه واضح و روشن داشته باشید تا نیاز هایتان از قبل مشخص باشد.5 تا 10 دقیقه استراحت داشته باشید و در این زمان ایمیل های خود را چک کنید و بعد از آن خارج شوید و دوباره به انجام وظایف خود برگردید.وقتی برنامه می نویسید مطمئن شوید که زمان کافی برای استراحت و تفریح و مطالعه گذاشته اید.

3.تفکر و تدبیر.تمرین مدیتیشن به طور قطع قدرت تمرکز ما را بهبود می بخشد.در واقع زمانی که ما می خواهیم فکر کنیم اولین چیزی که نیاز داریم تسلط یافتن تمرکز است.یک دوره روزانه مدیتیشن به ما فرصت می دهد که به طور خاص روی تکنیک های تمرکز کار کنیم.

مرد و تمرین مدیتیشن

4.محلی را برای تمرکز انتخاب کنید.واضح است که برخی مکان ها بهتر از دیگر مکان ها است.کتابخانه مدرسه، سالن مطالعه و اتاق های شخصی بهترین مکان ها هستند.مهم تر از همه این که مکانی که شما انتخاب می کنید نباید حواستان را پرت کند.سعی کنید از افراد دیگر دور باشید اگر که می خواهید روی کارتان تمرکز کنید.

مرد و کتابخانه

5.اگر که می خواهید در تمرکز کردن استاد شوید یک رژیم غذایی کنترل شده و متعادل داشته باشید.پرخوری باعث ایجاد یک بار زیاد هضم می شود که این باعث احساس ناراحتی و خواب آلودگی می شود.خوردن غذاهای سبک و سالم کمک می کند که شما توانایتان را در تمرکز به حد اکثر برسانید.ما به ندرت از کم خوردن احساس پشیمانی می کنیم.

مرد و غذا

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه