خانه / بیماریهای مغزواعصاب / فراموشی و آلزایمر / ویتامین E ممکن است در کند کردن سیر بیماری آلزایمر موثر باشد

ویتامین E ممکن است در کند کردن سیر بیماری آلزایمر موثر باشد

از ویتامین ای بیشتر بدانیم

براساس مطالعه ای که در شماره ژانویه مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)  چاپ شد. محققان گزارش داده اند که بیماران آلزایمری که در مرحله خفیف تا متوسط ​​بیماری آلزایمر  2000 واحد بین المللی ویتامین E روزانه به مدت حداقل 6 ماه مصرف کردند ، در مقایسه با بیمارانی که ویتامین E مصرف نمی کنند سیر کاهش عملکرد کندتری داشتند. حتی در این مطالعه دیده شد که اثرات ویتامین E از داروهای  مرسوم پیشگیری از آلزایمر نیز بهتر و بیشتر است.

البته این دوز ویتامین E بسیار بالاست و در تحقیقات دیگری نشان داده شده که بین مصرف دوز بالای ویتامین ای و افزایش مرگ و میر ارتباط وجود دارد. لذا در حال حاضر با توجه به مطالعه فوق به تنهایی نمی توان توصیه به مصرف دوز بالای ویتامین ای در مبتلایان به دمانس (آلزایمر) نمود و مطالعات بیشتری برای آزمودن مصرف این ویتامین در آلزایمر مورد نیاز است.

در حال حاضر سایت کلینیک آلومینا معتبرترین و فعال ترین سایت اطلاعات پزشکی مغز و اعصاب و روان به زبان فارسی است.ما هر روز از طریق سایت کلینیک آلومینا شما را در جریان جدیدترین اخبار بیماریها و سلامت مغز و اعصاب و روان قرار خواهیم داد. هر روز با ما همراه باشید.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه