خانه / ورزش / ورزش برای مشاغل پشت میز نشین: تقویت عضلات بالابرنده شانه

ورزش برای مشاغل پشت میز نشین: تقویت عضلات بالابرنده شانه

این حرکات را چگونه باید انجام داد؟

در حالت نشسته و یا ایستاده دست غیر فعال پائین در حالت نرمال و دست فعال به سمت بالا کشیده با آرنج صاف قرار میگیرد این حرکت در طرف مقابل نیز انجام میشود.

همین ورزش ها را علاوه بر بالا و پائین بردن عضلات شانه بهتر است به صورت چرخشی انجام دهید ، در مرحله بعد با کشش هر دست به طرف مقابل انجام دهید.

عضلات بالابرنده شانه

این تمرین ها از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟

 آرتروز گردن،گرفتگی عضلات منطقه شانه ،خستگی زودرس،قوز پشت،دنده گردنی ، افتادگی شانه یک طرفه ،

چطور باید این حرکات را انجام داد؟

در هنگام کارهر دو ساعت 10 بار برای هر دست در هنگام رانندگی و نشستن بر مبل هر یک ساعت 5 بار برای هر دست بهتر است انجام دهید.

این حرکات چه تاثیری دارند؟

از افتادگی یک طرف شانه جلوگیری می کند،در شانه بالانس ایجاد می کند.

ورزش عضلات شانه

اگر در این ناحیه درد داشتیم می توانیم این تمرین ها را انجام دهیم؟

اگر گرفتگی شدید باشد شاید درد و گرفتگی را تشدید کند لذا بعد از کاهش درد و گرفتگی ، اثر حرکتی این تمرین بیشتر خواهد شد،بهتر است بعد از گرم نگه داشتن موضع دردناک ،این حرکت راحت تر انجام میشود.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه