خانه / ورزش / ورزش برای افراد پشت میز نشین: کشش عضلات جانبی گردن

ورزش برای افراد پشت میز نشین: کشش عضلات جانبی گردن

 

این تمرین را چگونه باید انجام داد؟

در وضعیت نشسته بر روی صندلی دست راست را زیر نشیمنگاه صندلی را گرفته و سر به سمت 45 درجه جنوب غربی کشیده شود در این حالت عضله پس سری تر قوه ای جناحی که قویترین عضله فعال گردن محسوب میشود کشش می یابد.

برای کشش بیشتر میتوان از دست مخالف برای که غیر فعال است استفاده کرد و بر روی سر قرار داده و در جهت کشش کمک  کرد. این یکی از بهترین کشش ها برای ناحیه گردن می باشد .سپش برای طرف مقابل نیز باید انجام شود و به مدت 10 ثانیه باید حرکت را نگه داشت.

این تمرین از چه بیماری هایی پیشگیری می کند؟

آرتروز گردن،انحراف گردن به طرفین ، فتق دیسک گردنی

به چه ترتیب این تمرین را باید انجام داد؟

در هر 3 ثانیه 3 مرحله 10 ثانیه ای برای هر طرف گردن انجام دهید.

تمرین برای گردن

در صورت درد در ناحیه مربوطه  می توان این تمرین را انجام داد؟

اگر درد حاد در گردن وجود دارد نباید این حرکت را انجام داد وباید با استراحت درد را کاهش داد در این شرایط می توان با احتیاط این تمرین را انجام داد ، کسانی که مدت طولانی سر را در یک زاویه ثابت نگه می دارند انجام این حرکت برایشان مفید است.

این تمرین چه تاثیری دارد؟

برای رفع خستگی مناسب است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه