خانه / اختلالات مغزواعصاب / هشدار !افزایش مصرف شیشه در دوره دبیرستان

هشدار !افزایش مصرف شیشه در دوره دبیرستان

مصرف شیشه

این ماده خطرناک با نام های دیگری بنام آیس،تینا یخ وکریستال ،کرنک و استفاده آن در میان قشر جوانان به علت ارزان وقابل دسترس بودن ،افزایش یافته است.این دارو که مت آمفتامین نیز نام دارد وابستگی ایجاد می کند ونسبت به کوکائین مدت طولانی تری عمل کرده ونزدیک به 12 ساعت اثر دارد و می تواند به مدت 10 روز فرد مصرف کننده را بیدار نگه دارد.

نشانه هایی که می توانید به مصرف شیشه در فرزندتان شک کنید عبارتند از: سرخوشی،اضطراب،خستگی،خشونت،تشنج ،آریتمی قلب،سکته ودر دراز مدت پوسیدگی دندان ها ،کاهش وزن،روان پریشی،افکار بدبینانه،جنونفتحریک پذیری،کندن پوست و ایجاد زخم های پوستی می باشد.

هیچ دارویی برای ترک شیشه شناسایی نشده است ودرمان آن شامل یک زنجیره از خدمات پیشگیرانه تا درمان است وباید یک تیم متخصص برای درمان شیشه اقدام کنند وبهترین درمان هایی که تا به حال بر روی ترک شیشه انجام شده است رواندرمانی،ماتریکس و نوروفیدبک و بیوفیدبک ( یکی ازز روش هایی که از سال 2002 در آمریکا برای ترک مواد محرک مورد استفاده قرار میگیرد) می باشد.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی کارشناس ارشد روانشناسی و نوروتراپیست در زمینه کاهش علائم ترک اعتیاد

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه