خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / هشت راه برای کمک به افزایش تمرکز کودک

هشت راه برای کمک به افزایش تمرکز کودک

یک کار بزرگ را به وظایف کوچک تقسیم کنید.یک تاکتیک خوب برای افزایش تمرکز فرزندتان تقسیم کردن کار به وظایف کوچک است.پروژه های بزرگ ممکن است باعث در هم شکستن شود.همه ما تا به حال این احساس را داشته ایم که “من حتی نمی دانم از کجا شروع کنم” تقسیم کردن کار به کار های کوچک این حس را می دهد که قسمتی از کار انجام شده است.

مسبب های حواس پرتی را به حداقل برسانید.یک مکان آرام به کودک بدهید زمانی که نیاز به تمرکز دارد.بچه ها در تمرکز کردن متفاوت از بزرگتر ها هستند و توانایی متفاوتی دارند.حتی صدای تلویزیونی که از اتاق دیگر می آید به راحتی می تواند حواس کودک را پرت کند.یک موسیقی ملایم می تواند کمک کند که صدا های دیگر که باعث حواس پرتی می شود را محو کند.

زمان را تنظیم کنید.گاهی اوقات زمان کوتاهی که معین کنید باعث می شود که کودک بتواند طولانی تر تمرکز کند.یک قاعده کلی این است که هر کودکی می تواند در یک فعالیت تنها در حدود یک دقیقه به ازای هر سال از سن او تمرکز کند.

آموزش دهید که چگونه اهداف را تعیین کند.اهداف می تواند یک راه عالی برای افزایش توانایی کودک شما برای تمرکز باشد.زمانی که کودک شما اهدافش را مشخص می کند (با هدایت و پاداش شما برای رسیدن به آنها) آنها می تواند یک محرک بزرگ باشد.

او را تحسین کنید.زمانی که دیدید فرزند شما به وظایفش توجه می کند، به توجه کنید و او را ستایش کنید.

شیوه زندگی سالم داشته باشید.تغذیه خوب و خواب کافی از عوامل بزرگ در کمک به کودک شما برای تمرکز روی وظایفشان است.غذا های کربوهیدرات دار سنگین باعث خواب آلودگی می شود. میوه های تازه و سبزیجات به بهبود توانایی کودک شما را برای تمرکز کمک می کند.

بازی حافظه.توانایی تمرکز مانند ماهیچه است.با تمرین یک فرد می تواند طولانی تر و موثرتر تمرکز کند.از بازی های حافظه به عنوان یک راه جالب برای افزایش توانایی تمرکز لذت ببرید.

از برنامه ریزی بیش از حد اجتناب کنید.کودکانی که از فعالیتی به فعالیت دیگر می روند احساس درهم شکستگی می کنند

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

یک نظر

  1. سلام
    بوشهر هم مشاور خوب دارید.لطفا معرفی کنید.با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه