خانه / نکته ی سلامت روز / نکته ی سلامت روان روز: روش هایی ساده برای کنترل خشم

نکته ی سلامت روان روز: روش هایی ساده برای کنترل خشم

راه های کنترل خشم

_ نفس عمیق بکشید و آرامش خود را حفظ کنید.

_ تا 10 بشمارید، این برای بچه ها نیست برای شما هم هست یا برای چند دقیقه از محیط دور شوید.

_ سعی نکنید موقع عصبانیت حرف بزنید، حرفهایی خواهید زد که بعدها قطعاً پشیمان می شوید.

_ سعی کنید به جای عصبانی شدن به راه حل مشکل فکر کنید. دائم به خودتان یاد آوری کنید که عصبانیت شما مشکل را حل نمی کند بلکه نیاز به راه حل دارید.

_ به یاد داشته باشید که هر کسی ممکن است اشتباه کند حتی خود شما.

_ به حرفهایی که می خواهید بزنید خوب فکر کنید.

_ به محض اینکه فکرتان آرام تر شد به بیان ناراحتی خود بپردازید قاطعانه اما غیر توهین آمیز حرف بزنید، نیاز ها و دلیل ناراحتی های خود را به وضوح بیان کنید، سعی کنید خودتان را کنترل کنید بدون اینکه به هم صدمه ی کلامی و بدنی بزنید حرف بزنید.

_ از انتقاد و سرزنش پرهیز کنید، چراکه فقط تنش را زیاد می کند، با احترام حرف بزنید تا حرفتان شنیده شود به عوان مثال در مقابل « تو هرگز کارهای خانه را انجام نمی دهی» بگویید « من ناراحتم که تو در شدن این همه ظرف کمکم نکردی».
_ کینه به دل نگیرید- عفو و بخشش ابزار قدرتمند تری است که سبب می شود هم دیگران تصور مثبتی از شما داشته باشند و هم آنچه می خواهید انجام شود.

_ سعی کنید در چنین مواقعی به یک مورد طنز آمیز فکر کنید.

_ ورزش کنید و تمریتان تن آرامی و یوگا انجام دهید.

خشم هرگز به کسی کمک نکرده است به شما نیز نخواهد کرد – شاد باشید تا سالم بمانید.

منبع:
Mayoclinic
suhanijain

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه