خانه / نکته ی سلامت روز / نکته ی سلامت روان روز: اگر تمام عمر را صرف انتظار طوفان کنید هرگز از آفتاب لذت نخواهید برد.

نکته ی سلامت روان روز: اگر تمام عمر را صرف انتظار طوفان کنید هرگز از آفتاب لذت نخواهید برد.

راه هایی ساده برای زندگی شاد و آزاد

نکته ی سلامت روان روز
1) لیستی کوتاه از چیزهایی که شما را شاد و خوشحال می کند یاد داشت کنید.

این لیست را همیشه در دسترس خود نگه دارید و مطمئن شوید در طول هفته حداقل چند مورد از آنها را انجام می دهید.
مثال: من عاشق خوردن یک هلوی شیرین و آبدار در ظهر تابستان هستم، یک فنجان چای تازه دم صبح ها ، قدم زدن با همسرم در پارک، خرید و …..
اینها بسیار ساده و کوچک به نظر می رسد نه! این چیزهای کوچک را از خود دریغ نکنید.
2) تحرک داشته باشید.
تحرک و جنبش شادی شما را در پی خواهد داشت، کلاس یوگا بروید عرق بریزید .تحرک بسیار الهام بخش و شادی آور است، پیاده روی کنید نه تنها به هضم غذا کمک می کند بلکه احساس سنگینی را از شما درو می کند.

3) دوش آب سرد
صبح که از خواب بیدار می شوید دوش آب سرد بگیرید این کار شما را بسیار سرزنده ، بیدار و هوشیارتان می کند، مزایای دوش آب سرد:
– بهبود گردش خون
– تسکین افسردگی
– برای سلامت پوست و مو مفید است.
– افزایش تستوسترون و باروری
– افزایش انرژی

 

2   /   1

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. آرسام نهاوندی

    عنوان زیبایی انتخاب کردین

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه