خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / نکته های بازی درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

نکته های بازی درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

نکته های بازی درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسمReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Jan 6Rating:

Occupational_Therapy_2_640x357-e1412064180970

کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند از روش های درمانی مختلفی بهره مند شوند.تحلیل کاربردی رفتار یک رویکرد مبتنی بر شواهد است که هدفش رشد و پیشرفت کودکان مبتلا به اوتیسم است. علاوه بر آن بسیاری از روشهای بازی محور می توانند برای کودکان اوتیسمی مفید باشند.

.
هنگامی که یک بزرگسال، والدین یا یک متخصص آموزش دیده، نقش خاصی در مداخلات بازی محور با کودکان اوتیسمی دارد، کودکان می توانند بهبود در بسیاری مهارت ها از جمله ارتباط با دیگران، توجه مشترک، بازی با همسالان و مهارت های فیزیکی و حرکتی را تجربه کنند، نیاز ها و خواسته هایشان را به روش درست بخواهند و بسیاری موارد دیگر.

1431598138311.
کودکان مبتلا به اوتیسم در علایم بسیار تفاوت دارند. با این حال، بسیاری از کودکان اوتیسمی رفتاری مشترک دارند که ممکن است به همه چیز به یک روش خاص نیاز داشته باشند. ممکن است رفتار هیجانی خاصی داشته باشند که در همه آنها مشترک است و برخوردهای تکراری برای آرام کردن آنها به منظور برآوردن نیاز های حسی و یا اهداف دیگر وجود دارد. بازی می تواند در نیازهای احساسی مفید باشد، آنها امنیت و آرامش را حس می کنند و می توانند رفتار هیجانی را کاهش دهند.
چند راهنمایی برای انجام بازی درمانی برای کودکان اوتیسمی:

.
• جایی که آنها هستند،باشید. سعی کنید زیاد آنان را مجبور به ترک منطقه امن نکنید. گام های کودکانه بهترین راه برای افزایش پیشرفت بلند مدت است.
• کاری که دارند انجام می دهند را منعکس کنید. از اعمال کودک تقلید کنید.
• اعمال کوچکی برای گسترش بازی انجام دهید. به طور مثال، اگر آنها با حیوانات مزرعه در حال بازی هستند، یک حیوان را انتخاب کنید و او را وادار به انجام کار جدیدی کنید.
• اگر فکر کودک با دست زدن کسی به اسباب بازی هایش خراب می شود، آهسته و پیوسته میزان عکس العمل خود را،شامل گرفتن چیزها از او، افزایش دهید.
• در مورد فعالیت هایشان اظهار نظرکنید حتی اگر گفتگو را ادامه ندهند.
• سعی کنید در حد توانتان به آنها وعده دهید، تا آنها بتوانند به طور مثبت با شما اخت شوند.
• شوخ و هیجان انگیز باشید و با کودک با علاقه مندی رفتار کنید.

گرداورنده و مترجم:کیانوش محسنی

IMG_20151025_150011

آرش رستمی

رواندرمانگر کودکان

خدمات تخصصی سنجش کودکان،آموزش والدین ،فرزند درمانیCPR و بازی درمانی در مرکز  آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی  اینجا کلیک کنید و با کلینیک شماره 2 دپارتمان هنر درمانی تماس حاصل فرمایید

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - نکته های بازی درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

2 نظر

  1. با سلام من دختری هفت ساله دارم که از حدودیک سال پیش دچار اختلال در خواب شده ودر خواب صحبت میکند.دربعضی موارد با وحشت از خواب می پرد.بعضی وقت ها درخواب جیغ کشیده وبیدار میشود.ومیگوید خواب ترسناک دیده است.وبه همین خاطر روزها خواب آلود است .ودر بعض وقتها در سرکلاس درس می خوابد.پیش متخصص مغز واعصاب بردم.ایشان بعد از گرفتن MRI و نوار مغزی ، داروی خواب آور دادن وگفتن اگر در شب خواب خوب داشته باشد مشکل حل می شود.اما نشد وایشان دارو را قوی تر کردند .وباز هم تغییری ایجاد نشد.ومی خواستن دارو را قویتر کنند. که ما قبول نکردیم وادامه درمان را قطع کردیم.و هنوز مشکل دخترم حل نشده است .راه حلی دارید.

    • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

      سلام بهتر است تست خواب گرفته شده تا بررسی دقیق انجام شود . جهت تست خواب با شعبه شریعتی واحد مغزو اعصاب تماس حاصل فرمایید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه