خانه / زندگی سالم / پوست و مو / نکات بهداشتی و ظریف مراقبت از پوست

نکات بهداشتی و ظریف مراقبت از پوست

پوست خوب

نکات بهداشتی روز

پوست:

پوست بزرگترین ارگان در بدن شما می باشد،که به تنهایی وزنی حدود6 پوند دارد.این لایه ی محافظ هر 27 روز خود را بازسازی می کند.نکاتی برای مراقبت از این ارگان حیاتی:

● هر روز مقدار زیادی آب بنوشید.

● هر روز  باز پوست خود را تمیز کنید و شبها دقت داشته باشید که پوست خود را از هرگونه مواد آرایشی کانلاً تمیزکرده اید.

● رژیم غذایی سالم و متعادل که شامل همه ی گروه های غذایی است در برنامه بگنجانید. اسیدهای چرب و انتی اکسیدانها را حتماً در برنامه روزانه داشته باشید.

● حتی اگر پوست شما چرب است همیشه از مرطوب کننده استفاده کنید.

●  هنگام بازگشت از سر کار و یا مدرسه، استفاده از وسایل نقلیه عمومی و  … سعی کنید حتماً دست های خود را از مواد میکروبی و آلودگی ها پاک کنید و سعی کنید با پوست صورت  و دهان تماس حاصل نکند.

● استفاده از کرم ها ی ضد آفتاب و کلاه و عینک  بویژه در ساعات گرم و آفتابی را فراموش نکنید.

● در هفته دو بار از ماسک صورت استفاده کنید.

● در هفته دو بار پوست خود را لایه برداری کنید تا سلولهای مرده را از پوست صورت جدا کنید.

منبع:

http://www.wikihow.com

http://www.medicinenet.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه