خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / نکاتی برای کاهش عوارض جانبی دارو در بزرگسالان بیش فعال

نکاتی برای کاهش عوارض جانبی دارو در بزرگسالان بیش فعال

عوارض دارویی

مصرف دارو در بعضی از بزرگسالان بیش فعال می تواند پیشرفت های عظیمی را ایجاد کند،اما این دارو در برخی از افراد عوارض جانبی نیز می تواند به دنبال داشته باشد.در بعضی افراد این عوارض به طور خفیف ودر بعضی دیگر به طور شدید می باشد.

این عوارض می تواند شامل : ناراحتی معد ه،بی خوابی باشد .

بی خوابی:

یکی از علائم داروهای بیش فعالی است که بهتر است که قبل از زمان خواب از این دارو ها استفاده کنید تا در طول روز خواب آلوده نباشید.

حالت تهوع:

برای کاهش این حالت همیشه دارو را همراه با غذا میل کنید و هیچ وقت با معده خالی دارو ها را میل نکنید.

کاهش وزن:

بعضی داروها با کاهش وزن و کم غذایی همراه میشود در ابتدا بهتراست  با پزشک ، این مطلب را در میان گذاشت ،و برای اینکه اشتها را افزایش دهیم بهتر از وعده های غذایی زیاد با فواصل کم در نظر بگیرید ویا سعی کنید که  مصرف دارو ها را طوری تنظیم کنید که هنگام شب باشد و بسیار گرسنه باشید.

خشک شدن دهان:

بعضی از داروها با دوزهای مختلف ممکن است که رطوبت دهان را از بین ببرند برای حل این مشکل بهتر است که در طول روز از نوشیدنی های زیاد استفاده کنید.

منبع:

http://www.webmd.com/add-adhd/adult-adhd-13/medication-side-effects

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه