خانه / روانپزشکی / افسردگی / نکاتی برای بهبود روحیه افراد افسرده

نکاتی برای بهبود روحیه افراد افسرده

 زن خندان

سالم غذا بخورید. کاهش مصرف قند، شربت ذرت با فروکتوز بالا، غذاهای آماده و غذاهای فراوری شده،افزایش مصرف میوه، سبزیجات و نوشیدن آب فراوان می تواند در درمان افسردگی موثر باشد . بهبود رژیم غذایی می تواند یک پروژه مثبت در درمان افسردگی باشد.

بازگرداندن هر گونه نظافت نادیده گرفته شده . زمانی که افسرده اید معمولا به ظاهر و لباس خود بدون توجه هستید. توجه مجدد روزانه به نظافت می تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند و به شما احساس خوب بودن را بدهد . یک مدل موی جدید و لباس جدید را به عنوان بخشی از تشویق به خودتان بدهید. تمرکز خود را به جای آنچه که دوست ندارید بر روی کارها و مسائلی که دوست دارید ، قرار دهید .

پشتیبانی ازسوی کسانی که شما را دوست دارند و از شما مراقبت می کنند، بخش مهمی از فرایند درمان است . به افراد مورداعتماد خود در مورد اینکه که شما افسرده اید، صحبت کنید و درک و همدردی آنها را دریافت کنید . این که شما مشکلتان را مخفی کنید به مراتب برای افرادی به شما کمک میکنند سخت تر است و ممکن است برای کمک به شما کارهایی انجام دهند که به نظر عجیب و غریب می رسد. اطلاع اطرافیان از مشکل شما به کاهش هزینه ها وانتخاب بهترین راه حل کمک می کند .

صحبت با دوستان، خانواده و همکاران و کسی که خوب به اطراف می نگرد، به شما احساس خوبی می دهد. صرف زمان با افرادی که با دید مثبت جهان را مشاهده می کنند و اشتراک گذاشتن دیدگاه ها ، ایده ها ی آنها با شما و یادگیری از آنها می تواند در بهبود روحیه شما موثر باشد. اکثر مردم با دید مثبت بیش ازدیگران شاد هستند.با این افراد در مورد چیزهایی که موجب خوش بینی و خوشحالی زندگی میشود مشورت کنید. از فکر کردن به مشکلات و مسائلی که باعث میشود احساس بدی داشته باشید ، اجتناب کنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه