خانه / افزایش تمرکز و حافظه / نکاتی برای افزایش توانایی شما برای یادگیری و به یاد آوردن

نکاتی برای افزایش توانایی شما برای یادگیری و به یاد آوردن

یادگیری

نکاتی برای افزایش توانایی شما برای یادگیری و به یاد آوردن

•توجه کنید.شما نمی توانید چیزی را به خاطر آورید اگر هرگز آن را نیاموخته  باشید و شما نمی توانید چیزی را یاد بگیرید اگر به اندازه کافی به آن توجه نکنید.حدود 8 ثانیه تمرکز شدید برای پردازش اطلاعات و منتقل شدن به حافظه طول می کشد.اگر شما به راحتی حواستان پرت می شود مکان آرامی را انتخاب کنید.

• تا جایی که ممکن است حواس های مختلفتان را درگیر کنید. سعی کنید اطلاعات را با رنگ ها ، بافت ها ، بوها و مزه ها مرتبط کنید.عمل فیزیکی بازنویسی اطلاعات می تواند به نقش بستن اطلاعات در مغز کمک کند. حتی اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید،چیزی که می خواهید به یاد آورید را  بلند بخوانید.اگر که می توانید آن را ریتم دار بخوانید چه بهتر.

 •اطلاعات را به آن چه که در حال حاضر می دانید مرتبط کنید.داده های جدید را با اطلاعاتی که در حال حاضر دارید مرتبط کنید اگرچه که این مواد جدید بر اساس دانش قبلی شکل گرفته باشند.

• برای مواد پیچیده تر بر فهمیدن ایده های ابتدایی تمرکز کنید به جای حفظ کردن جزئیات.تمرین کنید که آن ایده را با کلمات خودتون برای شخص دیگری توضیح دهید.

• تمرین اطلاعاتی که از قبل آموخته اید.چیزی را که آموخته اید در همان روز که آموخته اید دوره کنید و همچنین در فواصل زمانی پس از آن.این تمرین با فاصله بیشتر موثر است نسبت به یادگرفتن با شتاب،به خصوص برای حفظ و نگه داشتن آن چه آموخته اید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه