خانه / نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک چیست؟

کلینیک آلومینا نوروفیدبک

نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است ، که بازخورد عصبی نیز به آن گفته می شود.

این وسیله جزو پیشرفته ترین وسائل پزشکی نوین است که بخش زیادی از این تکنولوژی مدیون تلاشهای ناسا (سازمان فضایی آمریکا)در سالهای اخیر است.

در مغز تمام ما انسان ها، هزاران فرایند و فعالیت خودکار و غیر ارادی در حال اتفاق افتادن است. فرایندهای ناهشیار  بی شماری که  کاملا از حوزه ی آگاهی و اختیار ما به دورهستند.

هر لحظه در مغز هریک از ما، امواج مغزی خاص و فرایندهای فیزیولوژیک بی شماری در جریان است بدون آنکه ما آگاهی وشناختی  نسبت به نحوه ی عملکرد آن ها داشته باشیم. فرایندهای فیزیولوژیک نهفته در مغز ما و امواج مغزی موجود در آن دائما و بدون دخالت آگاهانه ی ما بر روی رفتار، افکار، عملکرد و وضعیت سلامت جسمی و روانی ما تاثیر گذارند.

هیچ یک از ما انسان ها در شرایط طبیعی و نرمال نمی توانیم در مورد نحوه ی عملکرد هر یک از این واکنش های فیزیولوژیک غیرارادی و امواج مغزی موجود در مغزمان اطلاعات دقیق و روشنی داشته باشیم. به خودتان نگاه کنید! آیا می دانید در حال حاضر امواج مغزی شما در چه وضعیتی قرار دارند؟

طبیعتا در شرایط طبیعی و بدون استفاده از ابزارهای خاص نمی توانید نسبت به هیچ کدام از واکنش های فیزیولوژیک بدن خود آگاهی دقیقی داشته باشید.

علاوه براین وجود هرگونه ناهنجاری و اشکال در روند طبیعی عملکرد امواج مغزی و  فرایندهای زیست شناختی در بدن انسان، می تواند منجر به بروز علائم بیمارگونه شود. به عبارت دیگر به هم خوردن روند طبیعی عملکرد امواج مغزی و  واکنش های زیست شناختی می تواند به عنوان علامت و نشانه ای از وجود یک وضعیت بیمارگونه ی جسمانی یا روانی مورد توجه قرار بگیرد.

نوروفیدبک، برای مغز انسان مانند یک آینه عمل می کند. ما هر روز با نگاه کردن به آینه متوجه نقائص و اشکالات موجود در ظاهر خودمان می شویم.

در واقع آینه ما را نسبت به وضعیت ظاهری مان و عیب و نقص های احتمالی موجود در آن آگاه می کند. این آگاهی و شناخت به ما کمک می کند تا در جهت رفع نقص های موجود در وضعیت ظاهری خود اقدام کنیم. نوروفیدبک دقیقا برای امواغ مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان یک آینه ی پیشرفته عمل می کند. نوروفیدبک با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آن چه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم.

نوروفیدبک، واکنش های فیزیولوژیک  نهفته درمغز انسان و امواج مغزی که هر لحظه بر وضعیت رفتاری و عملکردی ما اثر گذارند را ثبت می کند و بعد آن چه که در همان لحظه در مغز انسان در حال اتفاق افتادن است را کاملا دقیق، روشن و واضح روی صفحه ی نمایشگر به تصویر می کشد.

نوروفیدبک به انسان کم می کند تا از وضعیت امواج مغزی خود، از نحوه ی عملکرد واکنش های زیست شناختی غیرارادی مغز خود در لحظه، آگاهی و شناخت دقیق و فوری کسب کند. این افزایش آگاهی و شناخت به فرد کمک می کند تا بتواند در جهت رفع اشکالات و ناهنجاری های موجود در امواج مغزی خود اقدام کند. افزایش آگاهی نسبت به وضعیت امواج مغزی با عث می شود فرد بتواند کنترل بیشتری بر این امواج  داشته باشد.

نورووفیدبک روشی است برای اینکه یاد بگیریم چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز ما به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنیم. در حقیقت با نوروفیدبک می آموزیم به طور ارادی امواج مغزی خود را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه  دریافت می کنیم تغییر بدهیم. نوروفیدبک ابزاری است برای کنترل، تغییر و اصلاح امواج مغزی در جهت رسیدن به کاهش علائم بیماری و افزایش سطح سلامت جسمانی و روانی.

مغز

نوروفیدبک چیست؟در این روش شما در مقابل یک مانیتور می نشینید و الکترودی که روی سر شما قرار دارد امواج مغزی شما را دریافت و به کامپیوتر هدایت می کند .حالا شما با دیدن امواج مغزی خود روی صفحه مانیتور می توانید به تنظیم و کنترل آنها بپردازید و در تمام این مراحل درمانگر در کنار شما نشسته و به شما یاد می دهد که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

درواقع نوروفیدبک شما را قادر به دیدن دنیای درون مغزتان می کند ، به عنوان مثال در صفحه مانیتور شما یک شکل شبیه سازی شده امواج مغزی را به شکل یک بازی می بینید و با نگاه کردن به صفحه مانیتور و بدون استفاده از دست شروع به بازی می کنید. دستگاه الگوهای امواج مغزی شما را پردازش می کند و در صورتیکه این الگوها مناسب باشد شما در بازی به جلو خواهید رفت و در غیر اینصورت شکست می خورید ،به این ترتیب شما یادمیگیرید که مثلا در شرایط اضطراب چگونه می توانید مغز خود را طوری تنظیم کنید که آرامش جایگزین اضطراب شود.

آیا این روش علمی است؟ روش نوروفیدبک توسط اداره غذا و داروی آمریکا ( معتبرترین سازمان جهانی پزشکی) جهت درمان اضطراب ،استرس،افسردگی،بیش فعالی کم توجهی، سردرد (میگرن)،دردهای مزمن،اختلالات خواب،سوء مصرف مواد،وسواس،صرع(تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است.

عوارض جانبی این روش چیست؟ نوروفیدبک عوارض جانبی دارو درمانی را ندارد و اثرات درمانی پایدارتری نیز دارد،فعالیت های کل مغز را کنترل می کند وبهبودی پایدار بیماری را شامل می شود.

چرا به نوروفیدبک دوپینگ اخلاقی می گویند؟ دلیلش این است که در حال حاضر بسیاری از ورزشکاران در کشورهای پیشرفته و همچنین بسیاری از سازمان های معتبر جهانی از جمله ناسا (سازمان علوم فضایی آمریکا) جهت ارتقا مهارت های ذهنی و شناختی و بهینه سازی تصمیم گیری ،افزایش خلاقیت،تقویت حافظه و افزایش هماهنگی جسم و ذهن از این روش استفاده می کنند.

به عنوان مثال تیم ملی ایتالیا ،تیم آث میلان ،بسیاری از برندگان طلای المپیک مثل ماری پیرس و چاد کاروین رسما اعلام کردند که جهت بهبود کارکرد ذهنی برای آمادگی مسابقات از نوروفیدبک استفاده می کنند.

آیا در آمریکا و کشورهای پیشرفته از این روش استفاده می شود؟ در آمریکا  بیش از 1000 مرکز نوروفیدبک وجود دارد که این رقم در 5 سال گذشته از کمتر از 100 مرکز به این تعداد رسیده که این موضوع خود حاکی از میزان اهمیت و محبوبیت این روش درمانی در کشورهای پیشرفته می باشد .

نوروفیدبک

آیا نوروفیدبک در مورد همه بیماریها کاربرد دارد؟ خیر ، نوروفیدبک و بیوفیدبک فقط در مورد بعضی اختلالات کاربرد دارد و تشخیص این موضوع نیز به عهده پزشک معالج می باشد.

موارد کاربرد نوروفیدبک و بیوفیدبک بیش‌فعالی/كمبود توجه (ADHD)، اضطراب (Anxiety)، ناتوانی یادگیری (Learning Disability)،اختلالات خواب، دردهای مزمن و سردردهای میگرنی، سوءمصرف مواد، افسردگی ، بعضی انواع آسیب و سکته مغزی، سندرم درد و خستگی مزمن و افزایش قدرت تمرکز و توانایی های ذهنی در افراد سالم.

 

ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در واحد کرج زیر نظر متخصصان مجرب 

 

 

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - نوروفیدبک چیست؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

77 نظر

 1. سلام
  ممنون از توضیحاتتون- من 16 ساله که با تشنج (صرع کوچک) درگیر هستم و الان روزی 3 عدد لاموتریژین می خورم اما بدتر شدم!
  این روش میتونه به من کمک کنه؟

 2. سلام.من سو مصرف ترامادول داشتم و همچنین تریاک هم مصرف میکردم ولی الان زیر نظر روانپزشک دارم ترک میکنم.
  قرص هایی که برای من تجویز شده دپاکین 500 هست و آسنترا 100.آیا این روش درمانی برای من هم موثر هست؟؟
  چند هفته اس که چشمام بسته میشه ولی نمیتونم بخوابم!یا اگه بخوابم خیلی کم.2 یا 3 ساعت!!نورفیدبک برای من مناسبه؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام

   برای ترک نوروفیدبک به عنوان خط اول درمانی توصیه نمی گردد ولی برای درمان اختلالات همراه(اختلال خواب و اختلالات اضطرابی ترک)می توانید از نورفیدبک و بایوفیدبک سود ببرید.

 3. فرزند پسرم 16 ساله است پزشک برای درمان عدم تمرکز روش نورو فید بک را پیشنهاد داده است چند جلسه 50 دقیقه ای لازم است تا تمرکز حالت طبیعی پیدا کند و اگر بین جلسات فاصله یکماهه باشد مشکلی ایجاد نمیشود یا نتیجه نیمه کاره نمیماند. متشکرم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   با سلام
   در ابتدا نیاز است که با دستگاه نوروفیدبک تست گرفته شود و درمانگر بعد از تست به شما خواهد گفت که حداقل چند جلسه برای فرزند شما نیاز است، به طور کل تعداد جلسات استاندارد در هفته از 5 جلسه تا 1 جلسه با توجه به نیاز فرد می باشد اما بهتر است که درمان با نوروفیدبک به طور مداوم و مستمر مخصوصا بین 10 جلسه اول باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت نوبت ویزیت برای تست با دستگاه به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید.

   • سلام خیلی متشکرم از پاسختان من در خوزستان زندگی میکنم آیا در اهواز این دستگاه موجود است .ممنون

    • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

     سلام بله نمایندگی نوروفیدبک اهواز افتتاح شد.

     برای کسب نوبت ویزیت از نماینده نوروفیدبک اهواز با کلینیک مرکزی تهران تماس بگیرید.

 4. سلام
  آیا کارگاه خصوصی آموزش نوروفیدبک با دستگاه NEXUS رو برگزار میکنید؟مدت دوره و هزینش چقدر میشه؟ ممنون میشم جواب رو به امیلم ارسال کنید

 5. دکتر محمد قلیجایی

  با سلام
  اینجانب دکتر محمد قلیجایی محقق وپِژوهشگر بیماری های خاص انجمن علمی گیاهان دارویی ایران که خود نیز دیستونیا دارم خواهان شرکت در دوره های آموزشی نروفید بک دارم در صورت امکان با اینجانب تماس بگیرید

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات تعلیم و تربیت

   جناب دکتر قلیجانی
   با سلام
   لطفاً به به قسمت تماس با ما مراجعه کنید و با کلینیک مرکزی تماس بگیرید تا راهنمائیهای لازم در خصوص دروه آموزشی نوروفیدبک به شما ارائه شود.
   با تشکر

 6. با سلا م ده ساله حملات پانیک و وسواس جبری دارم نه ورزش اثر میکنه نه مدیتیشن نه یوگا و نه قرص اسنترا.این مریضی بیچارم کرده. ایا نورو فیدبک یا قرصی مثلا ” پا کسیل ” اثر داره؟ ایا در ارومیه نورو فیدبک هست؟لطفا کمکم کنید.خیلی خستم

 7. با سلام
  من با دستگاه نوروفیدبک NEXUSکار میکنم و در مورد پروتکل ها و نحوه کار با دستگاه اطلاعات مناسب رو دارم فقط در مورد برخی از پروتکل ها و بخش های دستگاه سوالاتی داشتم خواستم ببینم آیا شما برای دستگاه nexus دوره آموزشی فشرده یک روزه خصوصی دارین که من از شهرستان بیام تهران؟ لطفا بفرمایید در صورت وجود این کارگاه هزینه آن چقدر خواهد بود لطفا جواب رو به امیلم ارسال کنید
  mmmirloo@gmail.com

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بله ممکن است اما شرایطی دارد
   با کلینیک مرکزی تهران تماس بگیرید و با خانم عبداللهی هماهنگ نمایید.
   سپاس

 8. سلام
  من شايدم كه اين روش براي بالا برند تمركز و … استفاده ميشه به طوري ك پسر دوستم ميگه با كمك اين روش ها رتبه كنكورش زير ١٠٠ شد درسته ايا؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بله برای بالا بردن تمرکز استفاده میشود اما هیچ تضمینی در مورد بهبود رتبه کنکور وجود ندارد و ممکن است برای برخی افراد بسیار کم اثر باشد.اما قطعاً از سایر روش های غیر علمی و عمدتا بازاری، بسیار موثرتر است.
   سپاس

   • الکیه بابا هیچ تاثیری نداره

    • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

     سلام
     در بعضی موارد شما درست میفرمایید تاثیری نداره و شواهد علمی تجربی نیز وجود نداره و همکاران عزیز نیز استفاده کرده و شما مراجع محترم در اثر نتیجه نگرفتن به این روش درمان بی اعتماد میشوید .مهم است که نوروفیدبک زیر نظر متخصص نوروتراپی و بر مبنای علمی ان ان انجام شود تا نتیجه درستی گرفته شود.

 9. aya in ravesh dar darmane larzesh karbord darad?

 10. aya in ravesh dar darmane larzesh karbord darad

 11. ایا کارگاه اموزش نوروفیدبک+بیوفید بک دارین؟ هزینه و شرایطش رو ممنون میشم ایمل کنین
  سپاس

 12. سلام . دوره های آموزش نوروفیدبک رو افرادی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هم میتوانند ببینند؟

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام محدثه جان. بله . برای دریافت اطلاعات بیشتر با شعبه شریعتی ما تماس بگیرید.

 13. با عرض سلا م آیا نوروفیدبک در مورد درمان اختلالات جنسی از جمله همجنس گرایی میتواند موثر باشد؟

 14. با سلام
  دختری دارم 13 ساله که علی رغم تلاش زیاد د ردروس نتیجه لازم را نگرفته و تمرکزکافی ندارد . همچنین مطالب را بزودی فراموش مینماید . آیا درمان با نوروفیدبک برای کمک به او مفید است.
  با تشکر

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بستگی به جلسه بررسی و تست دارد.برای خانم عبداللهی نوبت ویزیت بگیرید ایشان شمارا راهنمایی خواهند نمود.
   سپاس

 15. سلام
  بچه من پیش فعال هستش میبرمش نروفیدبک تا الان 15 جلسه بردم هفته ایی دو روز ، اولا هزینه ها بالاست دوما گفتن باید 40 جلسه ببرم این تعداد جلسه های درمان برچه اساسی تشخیص داده میشه ? در مشهد شعبه ایی دارید? میشه تلفنی نتیجه تست ها رو با مشاوران شما درمیون گذاشت و راهنمایی گرفت?

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   تعداد جلسات بستگی به تشخیص درمانگر شما دارد. در مشهد بله و حهت کسب اطلاعات دقیق تر میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و سوالاتتان را از شعبه مشهد بپرسید.
   سپاس

 16. باسلام من سندرم حساسیت به صداهای انتخابی دارم همان میزوفونیا آیا درمانی وجود دارد؟بانورو فیدبک میشه درمان بشم تضمین میکنید؟چکار کنم ؟لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   درمان های حاضر مانند نوروفیدبک و درمان شناختی رفتاری ممکن است موثر باشند ولی تضمینی برای درمان قطعی وجود ندارد. و هنوز تخقیقات در مورد این اختلال در جریان است.
   سپاس

 17. سلام
  دارای افسردگی شدید هستم و همه علایم افسردگی رو دارم
  سال هاست در دوره های مختلف از دارودرمانی استفاده کردم و متاسفانه بعد از احساس بهبود دارو رو قطع کردم و افسردگی من در این سال ها ضعیف و شدید شده
  می خوام این روش رو امتحان کنم و فکر می کنم با خود آگاهی مشکلم ممکنه بر طرف بشه
  من در بندر عباس هستم آیا مرکزی دارید در اینجا؟
  اگر نه حاضرم به تهران بیام اما آیا امکان دوره های فشرده هست؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   متاسفانه دوره های فشرده برای اینکار وجود ندارد و مدت درمان مممکن است چندین ماه طول بکشد.
   سپاس

 18. سلام من تمركز در خواندن درس براي كنكور را ندارم كدام روش درماني براي من از همه بهتر است لطفا كمكم كنيد ٢ ساله پشت كنكور دكترا هستم و اين موضوع كل زندگيمو تحت الشعاع قرار داده

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   اگر تمایل به مصرف دارو دارید و زمان برای شما مهم است بهتر است همان روش دارودرمانی را داشته باشید اما اگر تمایل به مصرف داروهای شیمیایی ندارید می توانید از روش های غیر دارویی مانند نوروفیدبک استفاده کنید و البته می توانید هر دوروش را در کنار هم استفاده کنید که اثربخشی آن هم سریع تر باشد هم ماندگارتر.

 19. آيا شما براي تمركز در خواندن درس مصرف ريتالين را تاييد ميكنيد؟

 20. باسلام من کارشناسی گفتاردرمانی دارم میتونم ازاین دستگاه استفاده کنم ودوره هاشو بگذرونم؟ قیمت دستگاه نوروفیدبک چقداست؟باتشکر

 21. با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم ولی به شدت از مشکل عدم تمرکز رنجمیبرم و افت تحصیلی داشته ام آیا نوروفیدبک میتونه به من در تمرکز کمک کنه؟؟

 22. با سلام سالهاست دارای بیماری فلج مغزی سی پی هستم می خواستم ببینم این راه درمان برای من مناسب است یا نه؟ ایا عوارضی برای من خواهد داشت یا نه مدت ها دچار افسردگی بودم و مدت کوتاهی دارو مصرف کرده ام

 23. با سلام
  من 35 سالمه و از کودکی اختلال توجه و تمرکز داشتم که درمان نشده و تا الان با منه و در کارم هم اختلال ایجاد کرده و ضربه های شدیدی خوردم . فراموشی شدید، بی دقتی شدید، عدم توانایی در مطالعه مستمر یک مطلب حتی کوتاه….
  میخوام بدونم آیا با نورو فیدبک توی این سن امکان درمان وجود داره؟
  هزینه هر جلسه درمان نورو فیدبک رو هم لطفا برام ایمیل کنید لطفا

  با تشکر

 24. سلام من میخواستم درمان نورفید بک رو انجام بدم. هزینه ی تست اولیه و هر جلسه درمان رو اگر امکانش هست به ایمیلم بفرسید. ممنونم.

 25. با سلام
  لطفا بفرمایید آیا نوروفیدبک در درمان عقب ماندگی موثر است؟ و آیا میشه هوش را با این دستگاه افزایش داد؟
  و سوال دوم اینکه این دستگاه ها قابل استفاده در منزل هستند اگر بله حدود قیمت و مراکز فروش آن؟

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   خیر برای درمان ع.م .ذ و یا افزایش هوش کاربردی ندارد و حتما باید تحت نظر متخصص نوروتراپی انجام گردد نه در منزل

 26. سلام .يه پسر چهار ساله دارم که گفتارش دچار تاخيره و جمله جمله حرف ميزنه.سوال نمي پرسه و کنجکاو نيست. مهد کودک ميره ولي دقت و توجه به حرف مربيش نداره و با همسن هاش بازي نمي کنه

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   برای بررسی بیشتر تشخیصی برای خانم عبداللهی در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 27. سلام من فوبيا فضاهاي بسته رو دارم مخصوصا مترو و تونل هاي طولاني ميخواستم بدونم كه اين روش ميتونه مفيد باشه؟ در غير اين صورت در مورد درمانش راهنمايي كنيد ممنون

 28. با سلام و خسته نباشی خدمت شما
  در خصوص تاسیس مرکز و نمایندگی لطفا شرایط اخذ نمایندگی رو ایمیل کنید با تشکر

 29. “با سلام و خسته نباشی خدمت تیم پزشکی” سوال من ای هست که من وسواس جبری شدید دارم،الان 20 سالمه و تازه شروع درمان با قرص سرتالین و اورپ رو شروع کردم،از سن کم یعنی زمان 6 سالگی هم که یادمه تیک های عصبی داشتم ولی فقط یدونه که یه مدت داشتم و خیلی ازارم می داد،بعد با کلی تلاش اون تیک رو می زاشتم کنار و یه مدت عادی زندگی می کردم و دوباره این ماجرا شرو می شد،تا سن 11 سالگی که یه وسواس جبری پیدا کردم و خیلی زمان برد تا از سرم بره بیرون،بعد هم یه مدت عادی زندگی می کردم که بعدسن بلوغ،به دلیل اینکه تنها بودم وسواس هام به تدریج زیاد شدن و طوری شدن که دیگه مثل الان 1 دقیقه بدون وسواس هم من ندارم،می خواستم بدونم با روش نوروفیدبک وسواس های من قابل درمان به صپرت 100% هست یا به صورت قابل توجهی؟؟ و سوال دومم این هست که من از سن زیر بلوغ مازوخیسم هستم و تا الان این حس بد تویه وجود منه،بعضی وقت ها خیلی زیاد می شه ولی بعضی وقت ها هم با تمرین و بی توجهی بهش کمتر می شه،می خواستم بدونم این حس قابل درمان هست با این روش؟؟،ببخشید یکم طولانی شد،ممنون می شم اگه جوابم رو بدید،سپاس

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   خیر ، بهتر است از روش رواندرمانی تحت نظر خانم امیری بهره بگیرید.

 30. خسته نباشيد من برادرم سي ساله هستن احساس ميكنم بعضي مواقع در برقراري ارتباط با ديگران دچار مشكل ميشه و اينكه عدم تمركز و علاقه نداشتن به يادگيري رو تا حدودي داره مي خواستم ببينم براي رفع مشكلاتش به روانكاو مراجعه كنه يا روانشانسي شه يا چيز ديگه اي ممنون

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   با سلام. بهتر است در ابتدا جلسه تشخیص گذاشته شود. آقای دکتر سینا قاسمی در این زمینه به شما کمک می کنند. با سپاس.

 31. سلام می خواستم هزینهی درمان رابرای من هم ایمیل کنید

 32. با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم که نوروفیدبک و بیوفیدبک در درمان زودانزالی تاثیریم داره
  با تشکر

 33. سلام پسر هفت ساله دارم تمامی علایم پیش فعالی را دارد البته از نوذادی تا کنون بسیار ازارم داده به فوق تخصصان بسیاری در کرج و تهران مراجعه کرده ام نظرشان این بود که از هوش بالای ایشان است خلاقیت بالایی دارد ذهنش مثل یک جدول عمل می کند ولی در این دوسال اخیر بسیار مضطرب نگران بد اخلاق و….. تمرکز اصلا ندارد نمیتواند حتی یک دقیقه ارام بنشیند وقتی خسته هست یا خوابش می اید بشدت میدود بسیار عرق میکند یا منو پدرش را میزند خواهان بازی های جمعی هست ولی وقتی در جمع قرار میگیرد کناره گیرس میکند تا جایی که برای مشاوره اولیه مدرسه بردم ثبت نام نکردند و گفتند بسیار تنش دارد میخواستم بدونم ایا این روش تضمین بهبودی کامل بیش فعالی است در غیر این صورت راهکار بهبودی کامل بیش فعالی چیست. بنده مدیر اموزشگاهی هستم که بسیاری از دانش اموزان مشکلات مختلف یادگیری و راونی رفتاری دارند. به بسیار از مراکز که ارجاع داده شدند اصلا پاسخ نگرفته اند راهنمایی فرمایید. سپاس

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   در امر پزشکی و زمینه های تجربی هیچ تضمینی وجود ندارد حتی زمانی که خود را تحت جراحی بهترین جراح می سپارید برگه ای را باید امضا فرمائید ، با توجه به بررسی های اولیه تشخیصی بهترین روش درمان برای شما توضیح داده خواهد شد و گفته میشود که آیا این روش برا فرند شما مناسب می باشد یا خیر .

 34. در یکی از مراکز روان÷زشکی در بخش نوروفیدبک اقدام به گذاشتن موسیقی آرام بخش (با هدفون) و تصویر مناظر طبیعی برای فرد بیمار میکنند آیا این عمل هم جز نورو هست یا …؟

 35. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

  سلام
  خیر در حیطه انزال تاثیری ندارد و برای دریافت هزینه ها با کلینیک های مربوطه تماس حاصل فرمائید .

 36. سلام. وقتتون بخیر. ببخشید ایا در نمایندگی اهواز تست توا گرفته می شود؟ ممنون

 37. سلام من نزديك ب ٨٢جلسه نوروفيدبكانجام دادم ب خاطر اضطراب و افسردگى ولى هر دفعه ك ميرفتم بعدش يااضطرابم بالا ميره يا افسردگى گوشامم زنگ ميزنه سرمم ميسوزه حالا ميخوام قطعش كنم اگه ديگه انجام ندم اين علائم تا كى از بدنم ميره چقدر طول ميكشه واقعا كلافه شدم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   حداقل 30 الی 40 جلسه نیاز بوده است که نوروفیدبک انجام دهید وزنگ زدن گوش ها مربوط به نوروفیدبک نمی باشد وهر زمان که بخواهید میتوانید جلساتتان را قطع کنید ولی به طور کل درمان افسردگی نیاز به روش های درمانی دارویی و غیردارویی از جمله نوروفیدبک و بیوفیدبک ، رواندرمانی و مشاوره میباشد .

 38. سلام.
  وقتتان بخیر.
  برخی، معتقدند اگر ضریب هوشی مادرزادی باشد، قابل بالا بردن نیست.
  حال، پرسش این است که اگر شخصی ضریب هوشی متوسط یا پایینی داشته باشد، می تواند امیدوار باشد که از طریق روش نورفیدبک، آن را ارتقا داده و بر گیرایی اش در یادگیری ریاضیات بی افزاید؟ اگر پاسخ منفی است، چرا؟ واگر مثبت است چه گونه و طی چه مدت و تا چه میزان این ضعف قابل بهبودی است؟
  با سپاس و احترام.

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی در مورد درمان با نوروفیدبک برای ارتقای یادگیری، تمرکز و… ابنتدا نیاز به تست است، در صورت مثبت بودن، قطعا موثر و مثبت خواهد بود. در مورد تعداد جلسات مورد نیاز و میزان دقیق اثر بخشی باید ابتدا تحت نظر روانشناس قرار گیرید تا کلیه اطلاعات در این زمینه کسب شود. توصیه میشود از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 39. سلام اقای دکتر من سی سه سال دارم وسه سال که زدواج کردم هفده سال بود پیش دادشم بیمارستان عملش میکردن که همراهش بودم اخرهای شب بعد از اینکه از اتاق اوردنش بیرون ی چاقو میوه خوری دستم بود داشتم میوه میخوردم ی دفعه این فور بد امد تو ذهنم وه نکنه که من این چاقو رو بکنم تو شکمم برادرم بعدش از ترس کارد رو پرت دادم و پیش داداشم خوابیدم ولی همون ی لحظه بود دیگه اصلا نیومد توفکرم بعد اون بار دو سه بار دیکه اینطوری شدم لحظه ای بود ولی میرفت ولی الان شش ماه که اینطوری هستم همش فک میکنم که میرم ی چاقو برمیدارم و به کسی اسیبی میرسنم یا اینکه دارم بغل دستیم میزنم با دست و از چاقو میترسم و ی مدت تمام چاقو ها رو برداشتم تا اینه رفتم پیش روان پزشک و حالم براش شرح دادم اون گفت فقط وسواس فکری هستش نکران نباش ی کم خیالم راحت شده و بهم قرص اسنترا داد اللت اضطرابم خیلی کم شده ولی هنوز م میترسو.م ایا من با این روش شما خوب میش

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه