خانه / دانستنی ها / نوروفیدبک به سربازان چه کمکی می کند؟

نوروفیدبک به سربازان چه کمکی می کند؟

نوروفیدبک به سربازان چه کمکی می کند؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Sep 10Rating:

%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d9%81%db%8c%d8%af%d8%a8%da%a9-%d8%a8%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86

نوروفیدبک نوعی آموزش عملکرد مغز است که براساس اطلاعات استخراج شده از EEG (نوار مغز) کار می کند. با چنین آموزشی  علائم و مشکلات خواب، درد، تحریک پذیری، خشم و غضب سریعتر بهبود پیدا می کنند. این آموزش به سربازان نیز کمک می کند تا از اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دخانیات رهایی پیدا کنند.

این آموزش براساس تقویت عملکرد بهتر مغز می باشد. تکرار این تمرین در جلسات 30 دقیقه ای معمولا منجر به بهبود عملکردهای شناختی و کنترل حالات عاطفی می شود. این روش موفقیت محور می باشد و بر روی نقص ها تمرکز نمی کند.

جانبازانی که تحت درمان این روش قرار گرفته اند، بهبودهای زیادی را تجربه کرده اند. به عنوان مثال فردی که قبل از این بیشتر از 2 ساعت در روز نمی خوابید، پس از 7 جلسه قادر بود تمام شب را بدون دارو بخوابد. فرد دیگری از حضور در سالن سینما اجتناب می کرد، زیرا یادآور خاطره ای دردناک برای او بود. این فرد توانست بعد از 12 جلسه اجرای نوروفیدبک برای اولین بار پس از گذشت 8 سال اولین فیلم سینمایی را در سالن سینما مشاهده کند. یکی دیگر از جانبازان به خاطر تاثیرات جنگ زود عصبانی می شد و کنترل خلق و خوی خود را از دست داده بود. وی طی چند جلسه نوروفیدبک درمانی توانست احساسات خود را کنترل کند.

بهبود عملکردهای معمول و پیشرفت های کاربردی نیز بسیار مشاهده می شود. توصیه می شود افرادی که دچار مشکلات خاصی از این قبیل هستند، روش درمانی نوروفیدبک را امتحان کنند. لزومی ندارد با مشکلاتی از قبیل عدم کنترل احساسات، بیخوابی های شدید، کمبود انرژی و غیره زندگی کرد. بسیاری از مشکلات فقط مربوط به مغز می شوند و این روش درمانی بسیار موثر خواهد بود.

ارائه روش های غیردارویی  نوروفیدبک و بیوفیدبک در مرکزسلامت روان رستا- آلومینا در کرج

منبع:

http://www.homecoming4veterans.org/

نگارنده: سمیه محمدی

تماس با ما در کرجفیدبک

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - نوروفیدبک به سربازان چه کمکی می کند؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه