خانه / آموزش روابط / نمی توانم باور کنم واقعاً این حرف را زدم!

نمی توانم باور کنم واقعاً این حرف را زدم!

عذر خواهی از کودک

مطمئناً زمان هایی پیش آمده که خودتان هم از حرفی که به کودکتان زده اید تعجب کرده اید و باورتان نشده که این شما بودید که چنین حرفی به او زدید.

بسیاری از والدین نظیر این جملات از دهانشان پریده است « تو هرگز یاد نمی گیری» یا « خفه شو و گریه نکن، تمومش کن» چیزهایی که وقتی والدین خودمان به ما می گفتند بدمان می آمد.

کج خلقی کودکان در پدر مادر احساس درماندگی ایجاد می کند، و قتی کودکان بزرگتر جلوی حرف شما می ایستند و از شما انتقاد می کنند، نوع دیگر از درماندگی را حس می کنید، و وقتی کودکان ما را درمانده حس می کنند، ما را تحت فشار قرار می دهند، و این سبب می شود چیزهایی را بگوییم که هرگز نمی خواستیم به زبان بیاوریم.

اغلب اوقات بهترین راه  مقابله با آن اعتراف به اشتباه و عذر خواهی از کودک است. کودکان و نوجوانان گاهی از هیچ چیز به این اندازه خوشحال نمی شوند که پدر و مادر به اشتباه خود اعتراف کنند، وقتی پدر و مادر از آنها عذر خواهی می کنند احساس اعتبار و ارزش می کنند. پیروی از راهکارهای عذر خواهی ممکن است بتواند به شما کمک کند تا  بدانید چه زمان و به چه شکل از کودک خود عذر خواهی کنید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه