خانه / تازه های علم و تکنولوژی / نمایی کلی از رویکردهای مختلف برای درمان میگرن مقاوم به درمان

نمایی کلی از رویکردهای مختلف برای درمان میگرن مقاوم به درمان

میگرن

روش های جدید در درمان میگرن مقاوم به درمان دارویی

متخصصان سردرد یک زیر گروه از بیماران مبتلا به میگرن که مقاوم به درمان باقی می ماند را به رسمیت شناخته اند.

به تازگی یک نمای کلی از روش های درمانی جایگزین در میگرن مقاوم به درمان منتشر شده است. ترکیب روش های مختلف می تواند شانس درمان موفقیت آمیز را بهبود بخشد.

پایه و اساس درمان تاکید بر سلامتی است. این برنامه درمانی شامل بهینه سازی خلق و خو و رفتار، به حداقل رساندن استرس، تمرین بهداشت خواب  و خواب خوب، و اجتناب از عوامل تشدید کننده است.

 بیوفیدبک و درمان شناختی رفتاری نیز می تواند در مدیریت استرس و کاهش درد میگرن بسیار مفید باشد. همه عوامل همراه را نیز باید درمان نمود(از جمله  گردن درد مزمن و چاقی).

درمان پیشگیرانه در اکثر بیماران لازم است. نگه داشتن یک تقویم سردرد برای مدیریت میگرن تقریبا اجباری است.

 توجه به محرک های سردرد ، الگوهای درد و اجتناب از استفاده بیش از حد دارو اساس درمان سردرد های مقاوم است.

دکتر امیری 

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب (بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران)

در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت دکتر امیری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه