خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن

نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن

 بررسی نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن براساس طب مبتنی بر شواهد

قرص سردرد

سوال بالینی این است: آیا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ( NSAID ها ) و یا سایر درمان های مکمل برای پیشگیری از میگرن موثر است؟

نویسندگان این مقاله به تجزیه و تحلیل مطالعات منتشر شده از ژوئن 1999 تا می 2009 در مورد اثر بخشی داروهای مختلف برای پیشگیری از میگرن پرداختند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد حدود 38 ٪ از بیماران مبتلا به میگرن نیاز به درمان پیشگیری دارند.

نتایج:

در میان مسکن ها ، ایبوپروفن ، کتوپروفن ، ناپروکسن ، ناپروکسن سدیم ، داروی گل مینا ، منیزیم ، ریبوفلاوین و هیستامین زیر جلدی احتمالا برای پیشگیری از میگرن ( سطح B ) موثر اند.

در مورد استفاده از آسپرین، ایندومتاسین، امگا 3 ، و یا اکسیژن پرفشار برای پیشگیری از میگرن هنوز شواهد کافی وجود ندارد.

البته داروهای مسکن برای استفاده طولانی مدت در میگرن مناسب نیستند و برای درمان پیشگیرانه طولانی مدت داروهای دیگری توصیه می شوند که عوارض جانبی کمتری دارند.

 

منبع: آکادمی مغز و اعصاب آمریکا

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه