خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن

نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن

 بررسی نقش داروهای ضد التهاب در درمان و پیشگیری از میگرن براساس طب مبتنی بر شواهد

قرص سردرد

سوال بالینی این است: آیا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ( NSAID ها ) و یا سایر درمان های مکمل برای پیشگیری از میگرن موثر است؟

نویسندگان این مقاله به تجزیه و تحلیل مطالعات منتشر شده از ژوئن 1999 تا می 2009 در مورد اثر بخشی داروهای مختلف برای پیشگیری از میگرن پرداختند.

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد حدود 38 ٪ از بیماران مبتلا به میگرن نیاز به درمان پیشگیری دارند.

نتایج:

در میان مسکن ها ، ایبوپروفن ، کتوپروفن ، ناپروکسن ، ناپروکسن سدیم ، داروی گل مینا ، منیزیم ، ریبوفلاوین و هیستامین زیر جلدی احتمالا برای پیشگیری از میگرن ( سطح B ) موثر اند.

در مورد استفاده از آسپرین، ایندومتاسین، امگا 3 ، و یا اکسیژن پرفشار برای پیشگیری از میگرن هنوز شواهد کافی وجود ندارد.

البته داروهای مسکن برای استفاده طولانی مدت در میگرن مناسب نیستند و برای درمان پیشگیرانه طولانی مدت داروهای دیگری توصیه می شوند که عوارض جانبی کمتری دارند.

 

منبع: آکادمی مغز و اعصاب آمریکا

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه