خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / نشانه های اضطراب

نشانه های اضطراب

اضطراب

وقتی فردی دچار اضطراب می شود، ممکن است این اضطراب  را به شکل های مختلفی بروز بدهد. منظور از مدل های مختلف، مولفه های تجربی مختلفی است که می تواند نشان دهنده اضطراب باشد.

یکی از مولفه های نشان دهنده اضطراب، رفتارهای خاصی است که افراد در موقعیت های اضطرابی تجربه می کنند. که در اینجا این رفتارها را با هم مرور می کنیم.

رفتارهای جنگ: این رفتارها شامل چک کردن های مکرر و یا حمایت افراطی است.

رفتارهای گریز: اجتناب و دوری، فرار، اطمینان طلبی ( برای مثال به طور مداوم از دیگران بابت موضوعی سوال می پرسند).

رفتارهای میخکوب شدن: من و من کردن، لکنت زبان.

شما در هنگام اضطراب کدامیک از رفتارهای زیر را تجربه می کنید؟ آیا این رفتارها شدید تجربه می شوند یا خفیف؟ چه موقعیت هایی شما را بیشتر آشفته می کند؟؟

یک تست اضطراب می تواند برای اینکه مشخص کند میزان اضطراب شما چه میزان است کمک کننده باشد…

تست اضطراب بک

درمان شناختی رفتاری ،روانکاوی،خانواده درمانی ،گروه درمانی و بیوفیدبک برای اختلالات اضطرابی، در کلینیک آلومینا انجام می شود.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه