خانه / زندگی سالم / بارداری سالم / ناخواسته باردار شده اید؟ …

ناخواسته باردار شده اید؟ …

قابل ذکر است که این مقاله برای زوجین جوان و بدون تجربه در نظر گرفته شده است و با در نظر گرفتن جامعه اسلامی ایرانی بخش هایی از مقاله با در نظر گرفتن فرهنگ ما تغییر پیدا کرده است.

بارداری ناخواسته

گفتن بارداری ناخواسته شاید یکی از سخت ترین کارهایی است که  در طول زندگی باید انجام دهید مخصوصا زمانی که اصلا منتظر فرزندی نبوده اید و آمادگی اش را چه از لحاظ روحی ومالی  نداشته اید.

در درجه اول قبل از اینکه شریک عشقی خودتان (همسرتان )  را درگیر کنید باید خودتان را برای این تغییر در زندگی آماده کنید .نگرنا نباشیدنگرنا نباشید

1)بهتر است که عجله و شتاب در گفتن بارداری خود به همسرتان نکنید، زیرا درابتدا باید به چگونگی ادامه زندگی وتغییرات همراه با حاملگی همراه با پدر کودک( وجود همسر در زندگی یا بدون او) آماده باشید و ممکن است با واکنش منفی وی نیز روبرو شوید.نگرنا نباشیدناراحتی

2) قبل از گفتن بارداری تان به پدر فرزندتان ( همسرتان) ، بهتراست  مسائلی را برای خود پردازش کنید که آیا تصمیم دارید کودک را نگه دارید یا خیر؟ باید قبل از اطلاع رسانی فکر کنید و به سوالات زیر به خودتان پاسخ دهید، این سوالات می تواند شامل :

آیا او پایبند است ؟

آیا وی تمایل به بهتر شدن دارد؟

می توانید او را  به عنوان شخصی که بخشی از زندگی فرزندتان هم است بپذیرید؟

او تا چه حد می تواند مسئولیت پذیر باشد؟

صحبت کردن

3) هنگامی که شما تصمیم میگیرید با او تماس بگیرید یا پیامکی جهت ملاقات او میدهید ممکن است او فکر کند که در مورد مساله خاصی است که با او کار دارید و ممکن است با شما سرد برخورد کند و آن طور که انتظار دارید با شما برخورد نکند، پس آماده باشید.

تماس گرفتن

4) مستقیم به نکته مد نظر بپردازید و از گریه کردن بپرهیزید وفقط به بروز هیجانات نپردازید،به وی بگوئید که نیاز دارید که با او صحبت کنید و امیدوار هستید که او دعوت شما به یک فنجان قهوه یا چای را بپذیرد.

اگر علت ملاقات را از شما جویا شد بهتر است به صورت تلفنی نگوئید اگراو می پرسد که چرا؟ به او بگویید که شما در شرکت هستید و نمی توانید در حال حاضر صحبت کنید.

 صحبت کردن

5) بعد از دیدن وی ،گفتگوی خودتان را با احوال پرسی ساده شروع کنید، نفس عمیق بکشید و به آرامی شروع به گفتن خبرتان کنید،که چند وقت قبل که ما با هم بودیم یک چیز درست پیش نرفت و …و در آخر از او بخواهید

 که تصمیمش را در این مورد بگوید.

دعوا نکنید

6) برای واکنش های مختلف اماده باشید، وی ممکن است در ابتدا انکار کند که قرار است پدر یک کودک باشد و بعد از پذیرش ممکن است عصبانی شود که منجر به پرخاشگری وی شود و بگوئید که شماهم به خاطر این موضوع متاسف هستید و اگر خواست شما را دوباره ببیند ،این یعنی، خبر خوب برای شما.

التماس نکنید

7) اگر این مساله را پذیرفت شما می توانید در مورد مسائل بیشتری با او صحبت کنید ولی در غیر اینصورت  اصرار به ماندن او نکنید ،بهتر است به او اجازه دهید برود و به زور نخواهید او را نگه دارید زیرا در چنین شرایطی با این وضعیت ،اوضاع بدتر خواهد شد ،فرصت دهید تا بتواند شرایط را برای خود پردازش کند.

منبع:

wikihow

نگرنا نباشید

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه