خانه / روانپزشکی / اختلالات یادگیری / ناتوانی یادگیری

ناتوانی یادگیری

ناتوانی یادگیریReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Mar 28Rating:

اختلال یادگیری

ناتوانی یادگیری یک گروه از اختلالات مختلف است که تاثیر منفی بر یادگیری فرد دارد. مبتلایان به این اختلال ممکن است در توانایی شان در صحبت کردن، خواندن، گوش کردن، فکر کردن، هجی کردن و محاسبه کردن مشکل داشته باشند. شایع ترین نوع اختلال یادگیری اختلال در زمینه خواندن است که به نام دیس لکسیا معروف است.

در حال حاضر دو و نیم میلیون دانش آموز با تشخیص اختلال یادگیری  شناخته شده اند که در حال دریافت خدمات ویژه آموزش و پرورش هستند. اختلال یادگیری به طور کامل قابل درمان نیست اما اگر به موقع شناسایی شود اثرات اش بسیار کاهش خواهد یافت و می توان با آن به صورت موثر برخورد کرد.

نکته مهم این جاست که این اختلال با “دیرآموزی” تفاوت دارد. کودکان مبتلا به اختلال یادگیری از لحاظ هوشی و جسمی در طبقه نرمال قرار دارند و فقط بعضی از توانایی هایشان مشکل دارند که با آموزش هایی که کودکان عادی برای پیشرفت درسی شان دریافت می کنند، مشکل شان حل نمی شود و نیازمند مداخلات پیشرفته تری هستند.

کودک بیش فعال

مدارس کمی دارای امکانات لازم برای کودکان مبتلا به اختلال یادگیری است و هم چنین اگر به موقع شناسایی نشود می تواند منجر به عقب افتادن کودک از همسالانش شود و منجر به لطمه خوردن روحیه کودک شود. پس اگر شما پدر و مادر عزیز علایم این اختلال را در فرزندتان مشاهده کردید، حتما او را نزد یک پزشک متخصص اطفال و یا روانشناس بالینی کودک جهت سنجش ببرید.

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - ناتوانی یادگیری

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه