خانه / اختلالات جنسی / نابهنجاری جنسی یا پارافیلیا

نابهنجاری جنسی یا پارافیلیا

پارافیلیا

خیلی وقت ها افراد با مشکلاتی روبرو هستند که اطرافیان به دلیل نااگاهی ،آنها را مورد تمسخر یا  مورد سرزنش قرار میدهند و این افراد به تنهایی با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنندو در بیشتر مواقع مشکلشان نه تنها حل نمیشود بلکه افزایش نیز می یابد.

چند وقت پیش با پسر جوان 28 ساله ای مواجه شدم که  به اشیا و لباس های زیر زنانه علاقه زیاد داشت ، با این شکایت که در ابتدا فقط از دیدن لباس زنانه لذت می برد ، ولی به مرور زمان و هفته ای یک بار  لباس های زیر زنانه  را به تن می کرده و به مهمانی می رفته ولی به مرور بدون پوشیدن چنین لباس هایی هرگز مهمانی نمی رفت .

مشکلی که در بالا توضیح داده شد در حیطه نابهنجاری های جنسی یا پارافیلیا می گنجد ، این مشکل به علاقه فرد به اشیاء، اشخاص و یا موقعیت ها به صورت ناهنجار گفته میشود که منجر به برانگیختگی جنسی میشود، اصطلاح  اختلال پارافیلیا اولین بار توسط روانشناس اتریشی بنام ویلهلم استکل در سال 1920 به کار گرفته شد.

علت بروز پارافیلیا تا به حال به طور دقیق مشخص نشده است و بیشتر درمردان نسبت به زنان رخ میدهد.

روش های درمانی که برای این افراد می توان استفاده کرد عبارتند از :

  • روان درمانی بینش مدار
  • رفتار درمانی 
  • دارو درمانی

البته  این روش ها تا به حال به میزان متوسط  ، موفقیت آمیز بوده است.

منبع:

http://homepage.psy.utexas.edu/HomePage/Group/MestonLAB/HTML%20files/Resources_msd_para.htm

wikipedia

تمامی روش های درمانی ذکر شده جهت بهبود نابهنجاری های جنسی در کلینیک مغزو اعصاب و روان آلومینا  زیر نظر پزشک متخصص و روانکاو انجام می پذیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه