خانه / تازه های علم و تکنولوژی / موسیقی درمانی روشی برای مهارت های مقابله ای در بیماران جوان مبتلا به سرطان

موسیقی درمانی روشی برای مهارت های مقابله ای در بیماران جوان مبتلا به سرطان

موسیقی درمانی

یک مطالعه جدید نشان داده است که یک شکل از موسیقی درمانی ، که شامل نوشتن اشعار ترانه ها و تولید فیلم ها است به بیماران جوان  مبتلا به سرطان به مهارت های مقابله با استرس می تواند کمک کند.

بنابراین این مهم است که نوجوانان مضطرب و بزرگسالان جوان بتوانند شیوه های مقابله با ترویج و تقویت تعاملات اجتماعی در حالی که تحت درمان سرطان هستند را فرا گیرند .

این مطالعه در مجله سرطان آمریکا منتشر شد و بر روی 113 بیمار که تحت پیوند سلولهای بنیادی بودند ودر سنین 11 تا 24 سال بودند انجام شد و به دو گروه با شنیدار درمانی و گروه دیگر با موزیک ویدیو درمانی تقسیم شدند.

نوعی موسیقی درمانی  به نام درمانی موزیک ویدئو  برای کمک به بیماران در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت ، بیماران تشویق به شناسایی آنچه که برای آنها مهم بود شدند ،این فیلم ها  تجارب آنها در طول درمان را منعکس میکرد.

1موسیقی درمانی

جوانانی که برنامه موسیقی درمانی تکمیل تری داشتند به طور قابل توجهی در مقابله با درمان سرطان خود از بیمارانی که در گروه شاهد بودند بهتر عمل کرده بودند.

از نتایج تحقیق میتوان دریافت که ترویج انعطاف پذیری در افراد جوان ، محیط خانوادگی مثبت و سازگار ،احساس پشتیبانی توسط همسالان و مراقبت های بهداشتی عوامل مهمی در درمان سرطان شناخته شده است.

خدمات تخصصی موسیقی درمانی، هنر درمانی(نمایش درمانی خلاق،موسیقی درمانی،نقاشی درمانی)و بازی درمانی در مراکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه