خانه / آموزش روابط / مهمترین علل درد در هنگام رابطه جنسی (مقاربت دردناک) و درمان آنها

مهمترین علل درد در هنگام رابطه جنسی (مقاربت دردناک) و درمان آنها

مهمترین علل درد در هنگام رابطه جنسی (مقاربت دردناک) و درمان آنهاReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Oct 11Rating:

مقاربت درناک

مقاربت جنسی همیشه سرگرم کننده و لذت بخش است، اما هرگز دردناک نیست! با این حال برای زنان احساس درد در حین مقاربت جنسی خیلی شایع است!

اما مراقب باشید، درد در هنگام رابطه جنسی طبیعی نیست. اگر شما در حین رابطه جنسی درد دارید یا اذیت می شوید،شما نیاز به چک کردن  و انجام مراقبت های خاص دارید.

با هم مروری می کنیم بر عللی که می توانند رابطه جنسی دردناک ایجاد کنند:

اگر شما و بعد فورا بعد از شروع رابطه جنسی احساس درد می کنید ، اجازه دهید من به شما بگویم این طبیعی نیست.

هیچ نیازی نیست که  کاری دردناک را انجام دهید. اگر قرار گرفتن در یک موقعیت خاص یا یک حرکت خاص برای شما دردناک است از این موقعیت ها اجتناب کنید.

 • موقعیت های دردناک

س-ک-س اصولا باید عملی لذتبخش باشد ولی اگر احساس درد می کنید این را حتما به پارتنر خود بگویید. و به کمک او از موقعیت های دردناک اجتناب کنید.

 

 • لوبریکاسیون ناکافی (خشکی واژن)

یکی دیگر از علت درد ، نرم و روان نبودن واژن است . این مشکل شایع است و راه حل آن خیلی آسان است . در ابتدا من پیشنهاد می کنم با زوج خود در مورد زمانی که قبل از دخول شما ممکن است  نیاز داشته باشید صحبت کنید . به یاد داشته باشید و به او نیز یادآوری می کنند که میل جنسی زنان  نسبت به مردان کمی بیشتر طول می کشد تا اوج بگیرد و اگر زود اقدام به دخول شود،واژن هنوز نرم ولطیف نشده است و عمل مقاربت برای هردو نفر لذتبخش نخواهد بود.

 اگر به دلیل دارویی یا بدلیل حضور در زمان خاصی از سیکل ماهانه تان واژن خشکی دارید،توصیه می شود از روان کننده های مصنوعی و یا حتی از آب برای روان کردن واژن خود استفاده کنید.

 • استفاده از قرص پیشگیری از بارداری

استفاده از قرص های ضد بارداری ممکن است علت درد در حین مقاربت جنسی باشند . هورمون های موجود  در قرص های ضد بارداری نیز ممکن است باعث تغییر در pH مهبل (واژن)  شوند و ایجاد مقاربت دردناک کنند .

واکنش آلرژیک به جنس لاتکس در کاندوم نیز می تواند باعث مقاربت دردناک شود که در این صورت با تعویض جنس کاندوم مشکل تا حدودی حل می شود.

 • عفونت

اگر درد همچنان ادامه دارد ، ویا همراه  تحریک ، خونریزی و یا خارش است ، شما ممکن است دچار یک عفونت واژن و یا دستگاه ادراری  شده  باشید.

 

س-ک-س  فراتر از خوابیدن با کسی است! رابطه جنسی باید توام با عشق و دوست داشتن باشد! (در مورد رابطه جنسی همراه با عشق در مقالات بعدی کلینیک بیشتر خواهیم نوشت)

 

 هرچه در مورد مسائل جنسی آگاه تر باشید،قطعا لذت بیشتری از رابطه جنسی خواهید برد.

درد در هنگام رابطه جنسی یک علامت هشدار دهنده است. اگر شما احساس درد می کنید،این چیزی نیست که نادیده گرفته شود و عدم توجه به آن ممکن است منجر به عوارض بیشتر است.

 اگر درد مداوم دارید حتما سراغ پزشک بروید و بدن خود را به منظور لذت بردن از یک زندگی جنسی خوب آماده کنید.

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

20 نظر

 1. سلام من و همسرم یازده ساله ازدواج کردیم و در ایم مدت مشکلات بسیار زیادی داشتیم و داریم و دوسال از یک مشاوره حرفه ای به نام خانم دکتر شهرآرا مشاوره گرفتیم ولی بینتیجه بوده ( ایشون 40 سال سابقه مشاوره در ایران و امریکا دارند و بسیار حرفه ای هستند ) چه تضمینی وجود داره که اگه به گروه شما مراجعه کنیم مشکلمون حل میشه

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   از لحاظ علمی هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن مشاوره های ازدواج وجود ندارد ولی در صورتی که مشاور حرفه ای باشد و زوجین همکاری کنند بیشترین احتمال موفقیت وجود دارد.
   در کلینیک آلومینا آقای دکتر شیبانی مشاوره زوج انجام میدهند.
   سپاس

 2. سلام و خسته نباشید .من یه سوالی دارم که شاید بی ربط به موضوع باشه.چهار ساله ازدواج کردیم و اوایل ازدواج هیچ مشکلی نداشتیم.و همسرم همیشه ادعا میکرد که منو بخاطر رابطه جنسی نمیخواد و اصلا رابطه جنسی برلش در اولویت های اخر قرار داره تا اینکه اتفاقی متوجه شدم که به سایت های جسی علاقه داره و هر روز به این علاقه اش افزوده میشه سعی کردن دفعات اول ندونه فهمیدم ولی به مررور نتونستم تحمل کنم و بهش گفتم چند روز بهتر میشد ولی دوباره شروع میشد و در اخر گفت چیکار کنم من تنوع پسند هستم.سعی کردم به توصیه های مشاور ها که چه جوری باید باشیم و رفتار و پوشش بیشتر اهمیت بدم ولی هر موقع خونه نیستم احساس میکنم خود ارضایی کرده دیگه نمی دونم چیکار کنم.لطفا کمکم کنین

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   نیاز است که همراه همسرتان برای جناب دکتر قاسمی نویت ویزیت تهیه فرمائید.

 3. سلام من یک سال ونیم ازدواج کردم ودررابطه خیلی درددارم ژل زدم،داروخوردم ،رزوغن زدم ولی بازهم دردداره واصلاتاحالادخول عمیق نداشتم لطفاراهنمایی کنید

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   شما احتمالا مشکل واژینیسموس دارید و برای بررسی میتوانید برای خانم عبداللهی نوبت ویزیت بگیرید.

 4. سلام
  من 9 ماهه که ازدواج کردم و در این مدت آمیزش های دردناکی داشتم. اوایل که مشکلم خیلی بزرگ بود اما الان قابل تحمل تر شده ولی همچنان پابرجاست. در سایت شما دیدم که قرص های ضد بارداری هم میتونه باعث درد بشه. و من الان 7_8 ساله که برای مشکل هورمون هام قرص ال دی مصرف میکنم. من باید چکار کنم؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   ور مرحله اول با پزشک زنان و سپس با یک روانپزشک ویزیت داشته باشید

  • سلام من هم تقریبا مشکلم مشابه بقیه ی خانم هاس
   ۱۱ ماهه عروسی کردم اما تا به حال دخول عمیق نداشتم فک میکنم بخاطر تنگی بیش از حد واژن باشه من به رابطه ی جنسی با همسرم علاقه دارم
   الان یک مقدار بهتر از اوایلم یعنی دردش برام قابل تحمله اما باز میدونم دخول درست و عمیقی نیس و باز درد دارم .
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

    سلام
    برای خانم عبداللهی در کلینیک شریعتی می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 5. سلام. من سه ماهه که ازدواج کردم پرده بکارتمو با عمل جراحی برداشتم ولی با اینکه دو ماه از عملم میگذره نمیتونم دخول داشته باشم و درده خیلی شدیدی دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   برابی خانم عبداللهی ( سکس تراپیست ) در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 6. سلام من 18 سالمه و به خاطر سن کمم خجالت میکشم به دکتر مراجعه کنم .به دلیل عدم آگاهی از عوارض شدیدش 1 سال هر هفته قرص لونژیل مصرف کردم و در هنگام دخول درد شدیدی در دهانه رحم احساس میکنم و خون ریزی های نا منظمی دارم مصرف لونژیل و نزدیکی را نزدیک 1 ماه قطع کردم چه کار کنم لطفا کمکم کنین (میگن دکتر محرمه ولی هنگام مراجعه بهشون سنگینی نگاهشون و خانومای مراجعه کننده اذینم میکنه ) لطفا پاسخ دهید

  • مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   متاسفانه در تخصص ما نیست و باید به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 7. سلام. من 11ماهه عروسی کردم و تا حالا دخول نداشتم. درد فوق العاده شدیدی دارم.البته از قرص LDهم مصرف میکنم. 5مرتبه به متخصص زنان مراجعه کردم. اوایل عفونت داشتم که با دارو رفع شد. در حال حاضر پزشک با سونوگرافی داخلی رحم و تخمدان ها رو معاینه کرد و با دست دهانه واژن رو بررسی کرد.آزمایش سرطان دهانه رحم هم دادم. هیچ نوع کیست قارچ عفونت و عامل غیرطبیعی وجود نداره. ولی درد همچنان هست. همسرم بسیار وقت میذاره برای تحریک جنسی من. از ژل لوبریکانت(لیزکننده) و بی حس کننده هم استفاده کردم. دیگه نمیدونم چرا اینهمه درد… پرده بکارت هم همون اوایل کنار رفت…

  • دپارتمان تخصصی توانبخشی و درمان بدون دارو

   شما به احتمال زياد به واژينيسموس مبتلا هستيد و بايد از درمان هاي تيم روانكاوي و اصلاحي بهره مند شويد ، براي اين موضوع از دكتر اميرخاني كلينيك شريعتي وقت بگيريد.

 8. باسلام 34 سالمه 17 سال ازدواج کردم هیچ مشکلی هنگام نزدیکی با همسرم نداشتم تا این چند ماه که هنگام نزدیکی درد شدیدی دارم طوری که احساس میکنم روی زخمی سائیده میشه به دکتر هم مراجعه کردم عفونتی هم ندارم هر از چند گاهی خیلی کم عفونت دارم این درد فقط هنگام نزدیکی هست بعد از آن دردی احساس نمیکنم لطفا راه درمانش رابرام بگید.در ضمن از روان کنننده هم گهگاهی استفاده میکنیم.باتشکر…

  • دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   درد در هنگام نزدیک یا پارونیا نیاز به بررسی دارد که شما به درستی ، در ابتدا به متخصص زنان در این مورد مراجعه نموده اید.درصورتیکه بعد از بررسی ایشان ، مورد جسمی یافت نشده میتوانید یرای بررسی از لحاظ مسایل روانشناختی به خانم دکتر فرزانه در کلیتیک آزادی یا شریعتی مراجعه نمایید.

 9. با سلام من 8ماهه ازدواج کردم 4ماهه که نزدیکی بدون جلوگیری داریم اما نمیدونم چرا حامله نمیشم البته پرده بکارتم هم هنوز از بین نرفته بعضی موقع ها هنگام نزدیکی که آلت تناسلی همسرم خیلی فشار میده داخل واژن دردم میگیره .ممکنه دلیل حامله نشدنم همین پرده بکارت باشه؟لطفا راهنماییم کنید .ممنونم

  • مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   شما در مرحله اول باید توسط پزشک متخصص زنان ویزیت شوید تا اختلالات آناتومیک واژن و رحم بررسی شود

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه