خانه / زندگی سالم / موفقیت / مهارت های تفکر

مهارت های تفکر

مهارت تفکر

در سایت مرکز آلومینا،ما در مورد 8 هسته ی اصلی مهارت تفکر :تمرکز،انعطاف پذیری، سازماندهی، برنامه ریزی، خودآگاهی، خود کنترلی، مدیریت زمان و حافظه ی فعال و کمک به بهبود این مهارتها در کودکان صحبت خواهیم کرد.

مهارت های شناختی ما، بر اساس سالها تحقیق از عملکردهی اجرایی(مهارتهای شناختی مغز که تفکر انتقادی را مدیریت می کند) مشتق می شود.

حافظه

8 مهارت تفکر:

                      حافظه ی کاری

                            حافظه ی کاری به کودک برای حفظ اطلاعات در ذهن خود و یاد آوری آنها در حین انجام  کار،کمک می کند.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری

                       انعطاف پذیری به کودک شما کمک می کند تا خود را با شرایط و انتظارات در حال  تغییر  وفق دهد، بدون اینکه احساس نا امیدی کند.

 1

خود آگاهی

                      خودآگاهی به کودک شما کمک می کند تا احساسات و فکار خودش و همچنین دیگران را  درک و بیان کند.

 2

 

تمرکز

                     تمرکز کمک می کند تا کودک شما،کاری را  بی تعلل شروع کند، ودر طول انجام کار  تمام  تلاش و توجهش را به کار بگیرد.

 

3

خود کنترلی

                 خودکنترلی کمک می کند تا کودک شما، احساسات و عواطف خود را مدیریت کند و از  اقدامات نا مناسب اجتناب کند.

 

4

سازماندهی

               سازماندهی کمک می کند تا کودک مواد و فعالیت ها را در جهت تکمیل کار خود مرتب و هماهنگ کند.

 

5

مدیریت زمان

             مدیریت زمان به کودک کمک می کند تا نسبت به زمانی که برای انجام کاری صرف می کند. آگاهی داشته باشد و بر اساس آن برنامه ها و وظایف خود را مدیریت کند.

 6

 

برنامه ریزی

           برنامه ریزی به کودک کمک می کند تا برای رسیدن به هدف، رویکردها ی خود را بر اساس  شناخت مراحل گام به گام کار خود تعیین کند.

منبع: www.learningworksforkids.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه