خانه / پاسخ به سوالات / معرفی بهترین دکترهای ایران (بهترین پزشکان تهران)

معرفی بهترین دکترهای ایران (بهترین پزشکان تهران)

پزشک

پزشک

بهترین پزشک تهران کیست؟ معرفی بهترین متخصصین مغز و اعصاب؟

بهترین دکتر تهران کیست؟

بهترین متخصص مغز و اعصاب ایران؟ بهترین روانپزشک؟ بهترین کلینیک تخصصی؟

بهترین دکتر متخصص زنان در ایران چه کسی است؟

و…..

اینها سوالاتی است که مرتبا مردم از هم می پرسند، اما شاید متن زیر بتواند به شما در پیدا کردن یک دکتر عالی کمک کند!

برای اینکه بفهمید دکتر خوب برای شما کیست،به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

آیا پزشکی که انتخاب می کنید اصلا در دسترس هست؟

به عنوان مثال ممکن است در زمینه بیماریهای روماتولوژی فلان دکتر در کل ایران شناخته شده باشد! و بسیار هم کارش خوب باشد و شما هم تصمیم بگیرید به سراغ او بروید! خوب گوشی رو برمیدارید و برای درمان مشکل زانوی تان به منشی مطب آن دکتر زنگ می زنید! منشی هم برای شما برای حدود 8 ماه دیگر وقت می گذارد! خوب شما 8 ماه دیگر پیش دکتر می روید ولی دکتر به شما می گوید مشکل تان بسیار پیشرفته شده و در حال حاضر فقط با درمان جراحی قابل درمان است! تشخیص دکتر درست است ولی تشخیص شما غلط بوده! شما اگر 8 ماه پیش به پزشک دیگری مراجعه می کردید و برای شما درمان شروع می شد ،شاید هیچوقت در طول زندگی نیاز به جراحی پیدا نمی کردید!

پس نکته اول اینکه اگر دکتری در دسترس نیست! بهتر است وقت خود را تلف نکنید،بیشتر پزشکان باسواد دیگر می توانند به همان اندازه و حتی بیشتر به شما کمک کنند.

نکته دوم زمانی است که پزشکتان برای شما می گذارد، طبیعتا زمانی که یک پزشک بسیار معروف برای شما می گذارد کمتر از هر پزشک دیگری است و این نیز به شما آسیب می رساند چرا که ممکن است به دلیل عدم دریافت اطلاعات کافی از شما،پزشک بیماری و اختلال شمارا به درستی تشخیص ندهد.

و نکته سوم جیب شماست! پزشکان بسیار معروف معمولا چند برابر هزینه برای کارهای درمانی مشابه دریافت می کنند.

پزشکان معروف معمولا بسیار با سواد و به قول معروف کار درست اند ولی وقتی به سراغ آنها می روید حتما به نکات فوق توجه کنید.

 

پزشکتان از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده است؟

البته که دانشگاه محل تحصیل معیار باسواد بودن یا نبودن نیست ولی بهرحال دقت کردن به این نکته خالی از لطف نیست.

این نکته خصوصا در مورد پزشکانی که از خارج از ایران فارغ التحصیل شده اند صدق می کند،بسیاری از مردم فکر می کنند کسی که در خارج درس خوانده لزوما باسواد است! اما اصلا اینطور نیست،بسیاری از دانشگاههای بعضی کشورهای آسیایی و اروپایی سطح علمی بسیار پایینی دارند و در آنها برخلاف ایران،رشته پزشکی رشته بالایی تلقی نمی شود(به دلیل دستمزد کم پزشکان). و در این مورد به شما توصیه می کنم اگر پزشکتان فارغ التحصیل دانشگاههای خارج از ایران است حتما در مورد آن دانشگاه در اینترنت تحقیق کنید.

 

برای این مشکل باید پیش چه متخصصی بروم؟

این یکی از رایج ترین مشکلات در کشور ماست! انتخاب غلط متخصص! (علت این مشکل عمدتا ناشی از عدم وجود سیستم ارجاع از طرف پزشکان عمومی و کل ساختار سلامت است که زیرساختهای آن در حال درست شدن است و انشالله در سالهای آینده این مشکل حل می شود) اما تا آن موقع بهتر است قبل از مراجعه به متخصص با پزشکان عمومی در مورد انتخاب متخصص مناسب مشورت کنید. به عنوان مثال بسیاری از مردم برای افسردگی به متخصص مغز و اعصاب مراجعه می کنند درحالیکه افسردگی در حیطه مشکلات روانپزشکی است و اینگونه افراد باید به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنند.

 

 آیا پزشکتان به اندازه کافی برای شما وقت می گذارد؟ آیا پزشک شمارا کامل معاینه کرد؟

طبابت خوب فقط به دانش پزشکی نیست! یک پزشک خوب باید ابتدا به دقت به شرح حال شما گوش دهد و سپس به دقت شمارا معاینه و بررسی کند و نهایتا با صبرو حوصله  تشخیص و گزینه های درمانی اش را برای شما توضیح دهد و برای شما این حق را قائل شود که در تصمیم گیری درمانی سهیم باشید.

 

 

منبع:

کلینیک  فوق تخصصی سردرد

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه