خانه / اختلال انزال / مطلبی تازه در مورد بیماران با اختلال روده تحریک پذیر

مطلبی تازه در مورد بیماران با اختلال روده تحریک پذیر

-در مقاله زیر توضیحاتی توسط خانم دکتر ندا فرزانه روانپزشک در مورد اختلال انزال زودرس در یک بیماری روان-تنی دیگر بیان شده است.

آیا بعضی از اختلالات جنسی در بیماران مرد مبتلا به روده تحریک پذیر بیشتر است؟

بیماری روده تحریک پذیر

بیماری روده تحریک پذیر

در سلسله مقالات قبلی سعی کردم که توضیحاتی در مورد اختلالات با منشا روانپزشکی که علائم جسمی دارند را بیان کنم.در یکی از مقالات توضیحاتی در مورد بیماری روده تحریک پذیر برای مراجعان محترم کلینیک و خوانندگان محترم سایت بیان شد .از طرفی با توجه به شیوع بالای اختلال انزال زودرس در بعضی از مراجعان محترم مبتلا به بیماری روده تحریک پذیر در کلینیک و نیز ارتباط احتمالی با بیماری روده تحریک پذیر، بررسی هایی را در مورد پژوهشهایی که در ایران در مورد این دو بیماری بوده انجام دادم .البته بیماری روده تحریک پذیر در زن و هم در مرد وجود دارد که البته در زنان جوان شایعتر است.

– در ابتدا توضیحاتی مختصر در مورد بیماری انزال زودرس را بیان میکنم.اختلال انزال زودرس شایعترین اختلال عملکرد جنسی در آقایان است و شیوع آن در جوامع مختلف به صورت 25 تا 40 درصد میباشد و عوارض روانشناختی منفی روی مرد و نیز همسرش دارد مثل اضطراب، افسردگی و کاهش اعتماد به نفس در عملکرد جنسی مرد و تاثیر منفی روی محیط خانواده دارد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

اختلال انزال زودرس

اختلال انزال زودرس

اختلال انزال زودرس به صورت انزال در مردان قبل از زمان دلخواه در رابطه زناشویی به صورت عموم تعریف میشود اما میتواند به صورت انزال حتی قبل از رابطه دخول نیز باشد.معمولا حدود یک دقیقه بعد از دخول رخ میدهد.البته باید یکسری از موارد را در زمان تشخیص مد نظر داشت که البته بروز این مورد فقط در یک یا دو نوبت رابطه زناشوئی ملاک نیست و حداقل 6 ماه باید این مورد وجود داشته باشد تا بتوان اسم بیماری را بر آن گذاشت:
-سن
-مدت زمان کوتاهی که از شروع رابطه جنسی با همسر میگذرد
-تعداد دفعات نزدیکی قبلی با همسر
-سابقه قبلی این اختلال در فرد هست یا نه
-آیا بیماری جسمی ای در فرد وجود دارد مثل دیابت – اختلال قلبی و عروقی
-مصرف بعضی داروها
-علل نورولوژی
-مشکلات ارتباطی با همسر
……

–در صورتیکه هیچ علت جسمی یا دارویی مرتبط وجود نداشته باشد میتوان به انزال زودرس ناشی از علل روانشناختی شک کرد.در جدیدترین بررسی های علمی و مقالات مشخص شده که از علل احتمالی که میتواند دخیل باشد به این موارد به عنوان عوامل دخیل و نه اصلی میتوان اشاره کرد:
-شرطی شدن رفتاری در روابط جنسی قبلی
-اضطراب
-مردان با سابقه جنسی روابط کمتر
-ازدواج پراسترس
-سابقه اختلال روانپزشکی قبلی مثل اضطراب، وسواس و افسردگی
-بیماری روانپزشکی فعلی
-ترس از از دست رفتن نعوظ در طول رابطه
– …

اختلافات خانوادگی ناشی از زودانزالی

اختلافات خانوادگی ناشی از زودانزالی

-“””از عوامل دخیل در افزایش احتمال انزال زودرس در افراد مبتلا به بیماری روده تحریک پذیر “”” شامل:

– سابقه اضطراب شد ید بخصوص در یک سال قبل

-مصرف مواد مخدر البته فقط درآن دسته از افراد مبتلا به بیماری روده تحریک پذیری که مواد مخدر استفاده میکنند

بیماری روده تحریک پذیر

بیماری روده تحریک پذیر

اختلال انزال زودرس

اختلال انزال زودرس

-بنابراین توصیه میشود که بخاطر عوارض منفی اختلال انزال زودرس بر روی همسر و نیز عوارض ذکر شده، برای درمان این بیماری اقدام شود چون هرچه که این اختلال مزمن تر شود و بیشتر طول بکشد، احتمال زیاد تر شدن عوارض منفی روانشناختی در زوجین افزایش میابد.بدیهی است که در موارد وجود همزمان بیماری روده تحریک پذیر و اختلال انزال زودرس ، درمان بیماری روده تحریک پذیر در درمان بیماری انزال زودرس نیز دخیل میباشد.

لیزر مو

درباره دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر
** دکتر ندا فرزانه ** *** روانپزشک و رواندرمانگر *** * فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران * دارای بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران * عضو انجمن روانپزشكان ايران از سال 1391 * رواندرمانگر اختلالات جنسی (مشکلات میل جنسی،واژینیسموس و مشکلات روابط جنسی و زناشویی) و سایر اختلالات روانپزشکی ●●●● برای کسب نوبت ویزیت دکتر فرزانه به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید●●●●

3 نظر

  1. من خودم خیلی وقته ازاین بیماری رنج میبرم/عزیزم

  2. سلام به داد من برسید که ۳ هفته است که داروی فلوکستین قطع کردم …خیلی خلق و خو م تغییر کرده اما حاضر به خوردن قرص نیستم….پیشنهادتغذیه یا ….لطف کنید.البته من قهوه و شربت زعفران می خورم احساس بهتری دارم….

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه