خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / مصرف دائمی مسکن برای سردرد؛ بدترین انتخاب ممکن!

مصرف دائمی مسکن برای سردرد؛ بدترین انتخاب ممکن!

سندرم روده تحریک پذیر از علام تا تا درمان

چرا مصرف مسکن روزانه برای سردرد در طولانی مدت بدترین انتخاب ممکن است؟

در مطالعه ای که اخیرا در آمریکا انجام شده مشاهده شد که از 807 نفر مورد بررسی که از داروهای ضد درد استفاده می کردند، 54 درصد از عوارض جانبی بالقوه این داروها آگاه نبودند و حدود 20 درصد این افراد بعد از دچار شدن به مشکلات شدید گوارشی یا کلیوی متوجه اثرات جانبی شدید این داروها شده اند.

بعضی از عوارض طولانی مدت مسکن ها و مخدرها عبارتند از:

  • نارسایی کلیه
  • مشکلات گوارشی و تشدید زخم های معده
  • اعتیاد به این داروها
  • تشدید سردرد (این داروها خودشان پس از مدتی باعث تشدید سردرد و ایجاد سردرد های جدید می شوند)

 برای پیشگیری از ایجاد این عوارض توصیه می شود:

  • داروهای ضد درد را بدون نسخه پزشک برای بیش از دو هفته مصرف نکنید.
  • در صورت لزوم به مصرف کردن این داروها،آنها را بصورت مداوم مصرف نکنید و بهتر است حداکثر آنها را یک روز در میان مصرف کنید.
  • از فرآورده های حاوی کدئین تا حد امکان استفاده نکنید.

دقت کنید که درمان سردرد و میگرن در طولانی مدت داروهای ضد درد نیست و روش های درمانی غیر دارویی و همچنین درمان دارویی با عوارض جانبی کمتر از مسکن ها در دسترس است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه