خانه / تربیت فرزندان / مشکلات رفتاری دوران کودکی با خطر ابتلا به بیماری های مزمن دربزرگسالی مرتبط است

مشکلات رفتاری دوران کودکی با خطر ابتلا به بیماری های مزمن دربزرگسالی مرتبط است

تنبیه فرزندان

بر اساس یک مطالعه ی جدید: کودکانی که مشکلات رفتاری دارند ممکن است در مراحل بعدی زندگی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماریهای مزمن ازجمله: بیماری های قلبی، چاقی، دیابت و بیماریهای التهابی باشند.

محققان دانشگاه بریستول و دانشگاه هاروارد و مدرسه ی بهداشت میل من کلمبیا به تجزیه و تحلیل داده ها در بیش از 4000 کودک  پرداختند،و متوجه شدند کودکانی که در سن 8 سالگی مشکلات رفتاری داشته اند،  زمانی که در سن 10 سالگی مورد آزمایش قرار گرفتند، حتی بعد از به حساب آوردن عوامل دیگر ازجمله: جنس، نژاد، پس زمینه، استفاده از دارو، سطح بالایی از دو پروتئین (CRP) و (IL-6) را در خون خود داشتند.

محقان توضیح دادند که سطح CRP و IL-6 می تواند یک علامت هشدار دهنده زودهنگام برای امکان خطر ابتلای یک فرد به بیماریهای مزمن التهابی در مراحل بعد ی زندگی باشد.

تحقیقات قبلی به ارتباط بین مشکلات رفتاری در کودکی و مشکلات بهداشتی در بزرگسالی اشاره کرده بودند اما این اولین بار است که بین سلامت روان در کودکی و بیماری های التهابی در بزرگسالی ارتباط مشاهده می شود.

محققان فرض کردند که ، بسیاری از مشکلات رفتاری با چگونگی کار محور آدرنال غده ی هیپوفیز هیپوتالاموس (HPA) مرتبط است. محور HPA نقش بزرگی در کنترل عکس العمل در مقابل استرس و سیستم ایمنی ایفا می کند. اگر  بد عمل کند، می تواند به آزاد سازی این دو پروتئین که افزایش میزان التهاب را در پی خواهد داشت منجر شود،که آن هم پاسخ بافت ها به آسیب می باشد.

نویسنده ی ارشد این پژوهش می گوید: پیام این تحقیق به متخصصان این است که برای کنترل و شناسایی سریع افراد در معرض ابتلا به بیماریها در بزرگسالی، نظارت بر سلامت فیزیکی و روانی و ذهنی کودکان به ویژه کودکانی که مشکلات رفتاری دارند یک نیاز اساسی می باشد.

منبع:

http://psychcentral.com/

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه