خانه / تربیت فرزندان / مشکلات خوردن در کودکان

مشکلات خوردن در کودکان

تقزیبا تمام پدر و مادرها با قضیه غذا خوردن فرزندشان مشکل پیدا می کنند. به این دلیل بین والدین و کودکان بر سر غذا خوردن اختلاف نظر پیش می آید که، والدین سخت نگران آسایش و سلامتی فرزند خود هستند و می خواهند مطمئن شوند فرزندشان رژیم غذایی  درستی دارد.

در عین حال، بچه ها در جنگ با پدر و مادرشان نمی خواهند اجازه بدهند پدر و مادر پیروز شوند، به همین دلیل، هنگام غذا خوردن می خواهند استقلال خود را نشان بدهند. بنابراین در امر تغذیه، والدین و کودکان زمان غذا را تعیین می کنند و بچه ها مقدار و نحوه خوردن آن را. با توجه به این که غذا خوردن تا حدی تحت کنترل کودکان است، تعجبی ندارد که در دوران کودکی مشکلاتی در این رابطه پیدا کنند.

اختلال خوردن در کودکان

پدر و مادر باید راه و رسم تغذیه و رفتارهای مناسب هنگام غذا خوردن را بدانند. آن ها باید کودک را با اصول رفتاری ساده راهنمایی کنند.

برای مثال، با خوردن غذاهای مختلف به اندازه کافی، با نمایش دادن درست غذا خوردن و با استفاده از کارهای لذت بخش برای تحریک اشتهای کودک می توانند برای فرزندشان الگو شوند. در ضمن پدر ومادر باید در خوراندن غذاهای سبک به فرزندانشان با برنامه عمل کنند و هنگام صرف خانوادگی غذا ، محیطی دلنشین وبدون استرس فراهم آورند. هم چنین می توانند با محدود کردن ساعات تلویزیون دیدن فرزندان ، تمایل آنان به خوردن غذاهای غیر مقوی را کم کنند .

کلینیک آلومینا، پیشگام در آموزش روش های تربیتی صحیح به خانواده ها

فاطمه امیری فاطمه امیری روانشناس بالینی،نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

2 نظر

  1. سلام خانم دکتر
    من دانشجو ارشد روان شناسی هستم
    در مورد آموزش والدین در اختلالات خوردن(بی اشتهایی عصبی،پرخوری عصبی) وچاقی دنبال مطلب میگردم
    میشه خواهش کنم در این زمینه به من کمک کنید یا چند تا کتاب در این باره به من معرفی کنید.ممنون میشم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه