خانه / اختلالات روانپزشکی / مشاوره کلامی و گروهی روشی برای درمان اضطراب اجتماعی

مشاوره کلامی و گروهی روشی برای درمان اضطراب اجتماعی

مشاوره کلامی و گروهی روشی برای درمان اضطراب اجتماعی Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Jul 17Rating:

گروه درمانی

 

با توجه به تحقیقات جدید روانشناسی نشان داده شده است که بحث های گروهی و مشاوره های کلامی برای افرادی که دچار اضطراب اجتماعی هستند بسیار مفید می باشد و روان درمانی میتواند تغییراتی را در فعالیت مغزی این افراد به وجود آورد.

اختلال هراس یا اضطراب اجتماعی ،ترس از موقعیت هایی است که فرد روزمره در آن شرایط قرار می گیرد.

 

علائم فیزیولوژیک این اضطراب عبارتند از :

تعریق ،تهوع و اشکال در صحبت کردن می باشد که می تواند این علائم بسیار ناتوان کننده باشد و منجر میشود تا فرد موقعیت را ترک کند.

به نظر می رسد این اضطراب تا حدی با استفاده از دارو قابل کنترل می باشد اما تحقیقات کمتری در مورد نحوه اثر گذاری روان درمانی بر این اضطراب انجام شده است.
روان درمانی به نام CBT که می تواند به صورت گروه 12 نفره نیز انجام شود وجود دارد در این روش نوع نگرش و طرز تفکر انها نسبت به محیط تاثیر می گذارد .

در این مطالعه بر روی دو گروه که یکی دارای اضطراب بالا و گروه دیگر با افراد با سطح اضطراب پائین مورد مقایسه قرار گرفته شده است و قبل و بعد از رواندرمانی با استفاده از EEG نتایج فعالیت های مغزی را مورد بررسی قرار دادند.

“هدف از این مطالعه ، بررسی رفتار درمانی شناختی در درمان اضطراب اجتماعی بود که نتایج مورد بررسی این روش را موثر جلوه داده بود.
درمان اختلال اضطراب اجتماعی شامل یک رویکرد درمان چند جانبه با هدف تعادل زیست شناسی، روان درمانی و جنبه های کنترل علائم فیزیولوژی به وسیله بیوفیدبک می باشد.

 

درمان اضطراب اجتماعی با روش های  CBT و بیوفیدک در کلینیک تخصصی آلومینا

منبع :

WEBMD

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - مشاوره کلامی و گروهی روشی برای درمان اضطراب اجتماعی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه