خانه / زندگی سالم / خواب / مزایای داشتن خواب خوب شبانه

مزایای داشتن خواب خوب شبانه

خواب خوب

چه احساسی دارید زمانی که از خواب بیدار میشوید و پر از انرژی هستید؟

در زیر 10 تا از مزایای خواب خوب را به شما خواهم گفت که بدانید خواب خوب در طول شب چه تاثیری بر شما خواهد گذاشت :

  1) حفظ شکل خود
با خواب مناسب در شب می توانید کاهش وزن خود را جبران کنید و زیرا خواب خوب و عمیق  منجر به کاهش سوخت وساز بدن میشود.

2) باعث افزایش تمرکز بهتر در شما میشود
یک خواب بد شبانه می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد از جمله عدم تمرکز را به همراه دارد پس سعی کنید خوب بخوابید.

3) بهتر شدن خلق و خوی شما 

نزدیک به دو سوم از افراد زمانی که از خواب مناسب محروم میشوند تحریک پذیری بیشتری پیدا می کنند و مشکلاتی را در زمینه حل مساله ،خلاقیت و قضاوت افراد ایجاد می کند.

4) جذاب تر به نظر خواهید رسید
وقتی خوب خوابیده باشید نگاه سالم و جذاب تری به صورت شما هدیه خواهد شد در تحقیقی که در سال 2010 انجام شد ازصورت افرادی که نخوابیده بودند و گروه دیگری که خواب کامل داشته اند عکس گرفته اند و نتایج نشان داد که افراد با خواب بهتر جذابیت بیشتری در نگاهشان و صورتشان داشتند.

5) توانایی تصمیم گیری بهتر
طبیعی است وقتی مغز به اندازه کافی استراحت کرده باشد می تواند در روز بعد تصمیم های بهتری را اتخاذ کند و می توانید مشکلات را بعد از خواب کامل ، دوباره مورد ارزیابی قرار دهید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه