خانه / آموزش روابط / مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کرد

مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کرد

 

درآمد بالای زنان

امروزه هم زنان هم مردان در خانواده کار می کنند ودرامد هر دوی آنها در مخارج خانه صرف میشود واکثر آقایان جوان مخصوصا آنهایی که سنتی نیستند بر درآمد بالای همسرانشان اهمیتی نمی دهند و اتفاقا روابط بهتری با همسرانشان دارند.

در بعضی از فرهنگ ها وجوامع سنتی مانند پدران ما چون همیشه نان اور خانه مردان بوده اند و مخارج خانه بر عهده مردان بوده است اگر زن درامد بالاتری از آنها داشته باشد به عنوان تهدید تلقی می کنند و به همین دلیل مانع کار کردن همسرانشان میشوند.

این بررسی بر روی  47 مرد که شریک زندگی شان تا به حال درآمد بالاتری داشته است انجام گرفت ، از طریق یک نظر سنجی آنلاین هم، محققان در مورد باورهای مردان در مورد مردانگی، کیفیت روابطشان با همسر و اهمیت اختلاف درآمد بین آنها اطلاعاتی کسب کردند.

محققان دریافتند که حمایت قوی یک مرد با ایدئولوژی مردان سنتی، بیشتر احتمال دارد که روابط عاشقانه با کیفیت کمتری داشته باشند و بیشترین تفاوت در درآمد آنهاست که یک عامل مهم در درک همدیگر است.
با این حال، در زندگی یک فرد غیر سنتی بیشتر احتمال یک رابطه خوب با کیفیت بالا با شریک زندگی خود دارد وبر اختلاف درآمد کمتر اهمیت می دهد.
“این یافته ها مربوط به مردانی  که ازدواج کرده اند و همچنین مردان غیر متاهل که در یک رابطه عاشقانه است می باشد.”

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه