خانه / آموزش روابط / مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کرد

مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کرد

مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کردReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Nov 17Rating:

 

درآمد بالای زنان

امروزه هم زنان هم مردان در خانواده کار می کنند ودرامد هر دوی آنها در مخارج خانه صرف میشود واکثر آقایان جوان مخصوصا آنهایی که سنتی نیستند بر درآمد بالای همسرانشان اهمیتی نمی دهند و اتفاقا روابط بهتری با همسرانشان دارند.

در بعضی از فرهنگ ها وجوامع سنتی مانند پدران ما چون همیشه نان اور خانه مردان بوده اند و مخارج خانه بر عهده مردان بوده است اگر زن درامد بالاتری از آنها داشته باشد به عنوان تهدید تلقی می کنند و به همین دلیل مانع کار کردن همسرانشان میشوند.

این بررسی بر روی  47 مرد که شریک زندگی شان تا به حال درآمد بالاتری داشته است انجام گرفت ، از طریق یک نظر سنجی آنلاین هم، محققان در مورد باورهای مردان در مورد مردانگی، کیفیت روابطشان با همسر و اهمیت اختلاف درآمد بین آنها اطلاعاتی کسب کردند.

محققان دریافتند که حمایت قوی یک مرد با ایدئولوژی مردان سنتی، بیشتر احتمال دارد که روابط عاشقانه با کیفیت کمتری داشته باشند و بیشترین تفاوت در درآمد آنهاست که یک عامل مهم در درک همدیگر است.
با این حال، در زندگی یک فرد غیر سنتی بیشتر احتمال یک رابطه خوب با کیفیت بالا با شریک زندگی خود دارد وبر اختلاف درآمد کمتر اهمیت می دهد.
“این یافته ها مربوط به مردانی  که ازدواج کرده اند و همچنین مردان غیر متاهل که در یک رابطه عاشقانه است می باشد.”

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - مردان سنتی را می توان با درآمد بالای زن، تهدید کرد

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه