خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / مردان باکره یا ویرجین

مردان باکره یا ویرجین

ویرجین یا دوشیزه به کسی گفته میشود که تا به حال رابطه جنسی را تجربه نکرده باشد ،این کلمه  به معنی بی گناهی و پاکی  توسط نقاش فرانسوی بنام ویلیام آدولف به میان آورده شد.

فرهنگ ها و سنتهای مذهبی درهر جایی متفاوت بوده و در این مورد ارزش و اهمیت خاصی دارد و در بعضی مذاهب نشان دهنده عفت و خلوص و ارزش یک فرد در نظر گرفته شده است ، در گذشته باکره تنها به معنی بی تجربگی جنسی را می گفته اند اما با گذشت زمان طیف وسیعی از تعاریف را در گرفته است  .

تمامی حالت های مختلف مانند : نفوذ الت تناسلی در واژن، استمنا که منجر به ضایع شدن بکارت شود،جهت گیری های جنسی مانند رابطه جنسی دهانی و مقعدی را هم شامل میشود.

دربالا گفته شد عفت یک فرد ، به این معنی  که فقط شامل زنان نمی باشد بلکه مردان نیز در این مقوله می گنجند ، تا به حال هر چه خوانده ایم یا شنیده ایم در مورد بکارت زنان و عفت زنان بوده و این موضوع در زنان بیشتر قابل توجه بوده است ، واقعا مردان باکره به چه صورت هستند؟

در فرهنگ اسلامی به خصوص در قرآن هم برای زنان وهم برای مردان مجرد و  قبل از ازدواج  رابطه جنسی را ممنوع و مورد نکوهش قرار داده است .

اما در جامعه چنین جا افتاده است که زنانی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته باشند نوعی کار شم آور محسوب شده ولی در مردان مجرد که رابطه جنسی داشته باشند باکرگی اهمیتی ندارد.

در فرهنگ های کشورهای مختلف انتظار میرود و یا تشویق می کنند که اگر مردی می خواهد رابطه جنسی برقرار کند بهتر است نامزد کند.

در مطالعه ای که در سال 2003  در موسسه گات ماچر در ایالت متحده در این خصوص انجام شد ،نشان داد که مردان در سنین 20 سال روابط جنسی متعددی را تجربه کرده اند.

فرشته

اغلب خانم ها باکره بودن مردان را می پذیرند ولی انعکاس خانم ها در مطالعه گات ماچر نشان داد که اکثر آنها  باکرگی مردان را تا سن 20 سالگی می پذیرند ولی بعد از این سن به دلیل بی تجربگی جنسی مردان که به عنوان یک صفت نامطلوب محسوب میشود در امر ازدواج را نمی پذیرند .

در فرهنگ آمریکایی به طور خاص، مردان باکره مورد تمسخر قرار گرفته و خودشان نیز از این موضوع خجالت می کشند به طوری که حتی در فیلم هایشان نیز به تصویر کشیده اند.

 دیگر نباید نگران این مسائل بود با پیشرفت علم و وجود مشاوران خانم و آقا در ممالک اسلامی در حیطه روابط زناشویی در حین ازدواج ، می توان اطلاع رسانی صحیح به زوجینی که برای ازدواج اماده میشوند  ارائه داد .

مرکز آلومینا با ارائه خدمات زوج درمانی ، مشاوره پیش از ازدواج،مشاوره رفتار جنسی  و تست های تکمیلی شناخت شخصیت قبل از ازدواج  زیر نظر متخصصان مجرب در  خدمت تمامی زوجین عزیز می باشد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه