خانه / زندگی سالم / خواب / مراحل خواب

مراحل خواب

مراحل خواب

خواب به دو مرحله خواب بدون حرکات سریع چشم و خواب با حرکات سریع چشم ها تقسیم می شود.

 

خواب باحرکات سریع چشمها (خواب REM)

خواب باحرکات سریع چشمها معمولا در ابتدای شب درصد کمتری از خواب را به خودش اختصاص می دهد و رفته رفته به سمت صبح بیشتر می شود و حدود 20-25 زمان خواب ما را تشکیل می دهد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

بیشتر رویاها در فاز خواب باحرکات سریع چشمها دیده می شوند و خواب هایی که در این مرحله می بینیم معمولا بارعاطفی زیادی دارند و غیرواقعی و عجیب و غریب اند.

در این مرحله از خواب فعالیت قلب و بعضی عضلات و تنفس نامنظم می شوند و همچنین این مرحله از خواب نقش مهمی در شکل گیری و تثبیت حافظه دارد.

 

خواب بدون حرکات سریع چشمها (خواب NREM)

 این مرحله خودش به سه مرحله 1(خواب سبک)،2(خواب متوسط)،3(خواب سنگین) تقسیم می شود.
در این نوع خواب نیز ما به احتمال کمتری رویا می بینیم و رویاهایی که در این مرحله می بینیم واقعی تر و همچنین با بار احساسی کمتری هستند.
ما بیشتر خواب شبانه مان را در مرحله دوم خواب بدون حرکات سریع چشمها می گذرانیم.
در ابتدای به خواب رفتن یا موقع از خواب بیدار شدن ممکن است پرش های مختصر عضلانی رخ دهند که معمولا نرمال تلقی می شوند و به دلیل اختلال جدی یا بیماری نیستند.

 

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه