خانه / افزایش تمرکز و حافظه / مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان

مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان

مهارت های ضروری برای مدیریت بیش فعالی کم توجهی در بزرگسالان
اکثریت بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی کم توجهی نیاز به تنظیم نگرش دارند، دلیلش هم این است که بسیاری از آنها با عزت نفس پایین به زندگی خود نگاه می کنند.
ما می توانیم درک کنیم که چرا این اتفاق می افتد. هنگامی که شما با یک احساس مزمن ضعف و قضاوت نادرست در مورد خود زندگی می کنید، شما ممکن است که یک رفتار نادرست را به همه زندگیتان گسترش بدهید. اما این نگرش خوب نیست و بهتر است که مدیریت خود را برای رفع این اختلال تغیر دهید.
تغییر و تنظیم این نگرش شامل 2 چیز است:
بهبود اعتماد به نفس
اضافه کردن یک دیدگاه مثبت به زندگی

ADHD
بیایید با اعتماد به نفس شروع کنیم. بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی کم توجهی عادت کرده اند که بر اینکه چه چیزی اشتباه است تمرکز کنند. تمرکزشان بر تفاوت هایی است که فکر می کنند بد است،است. ما تمرکز می کنیم بر اشتباهات و چالش ها و بعد هم می فهمیم که کار کردن بر روی آنها خیلی پیچیده است.
هیچ کس تاکنون با تمرکز بر نقاط ضعف موفق نشده است. در مورد این موضوع فکر کنید، تنها راه پیشرفت در زندگی تمرکز بر روی نقاط قوت است. تمرکز بر روی استعدادها، مهارت ها، احساسات و کارهایی که آنها را به خوبی می توانید انجام دهید و می توانید در آنها بهتر هم باشید.
اگر شما تمام وقتتان را بگذارید برای اینکه در همه موضوعات خوب باشید، هیچ وقت نمی توانید! چون وقت کافی ندارید! در عوض چه اتفاقی می افتد اگر که سعی کنید در موضوعاتی که مهارت و استعداد دارید تمرکز کنید و آنها را پرورش دهید. این موضوع کمک می کند که شما اعتماد به نفس از دست رفته تان را نیز دوباره به دست بیاورید.
موضوع دوم، تنظیم و تغییر نگرش تان در مورد چشم انداز زندگی است. این موضوع بیشتر از چیزی که به نظر می آید مهم و حیاتی است. برای یک بزرگسال مبتلا به کم توجهی خیلی ساده است که به یک متفکر منفی باف تبدیل شود! تفکر منفی روی مسایل بد، همه چیز را در در زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. در حقیقت راه های زیادی برای کسب تفکر مثبت در مورد خود وجود دارد، یکی از آنها این است که سعی کنید از خودتان به تنهایی مراقبت کنید.
هنگامی که شما دچار استرس و یا اینکه نگران هستید، تنفس تان کم عمق می شود، ضربان قلب تان افزایش می یابد و عضلات تان منقبض می شود. ذهن تان بر بدنتان تاثیر می گذارد. و در این هنگام بسیار سخت است که ذهن مثبت گرایی داشته باشید با بدنی پر از تنش!
هنگامی که شما آرام و ریلکس هستید تنفس شما عمیق تر می شود، ضربان قلب تان کاهش میابد و عضلاتتان نیز شل می شود، در این هنگام بسیار راحت تر است که به چیزهای مثبت فکر کنید. پس برای تبدیل شدن به آدمی که فکر مثبت دارد، نیاز است که بدنتان نیز در حال آرامش باشد و بتواند به تنهایی از خودش مراقبت کند.
هنگامی که شما اعتماد به نفس داشته باشید و به جنبه های مثبت زندگی نگاه کنید خیلی راحتتر می توانید بیش فعالی کم توجهی را مدیریت کنید و زندگی برایتان لذت بخش تر می شود.

.

.

.فاطمه امیری

فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

2 نظر

  1. سلام.من دچار یک مشکل شدم اینکه بعضی وقتها دارم یه چیزی می نویسم ولی بعد چند ساعت نگاهش می کنم یه چیز دیگه نوشتم.مثلا تاریخ 94 رو می خواستم بنویسم ولی بعدا متوجه شدم 96 نوشتم یا اینکه مفتوح رو متفوح نوشتم یا بعضی وقتها کلا نوشتن یک کلمه رو فراموش می کنم درحالی که فکر می کنم نوشتم.من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و بسیار تعحب می کنم از اشتباهاتم.لطفا اگه می شه بهم جواب بدید آیا من اختلال کمبود توجه دارم

    • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

      سلام
      نیاز است تا بررسی های کامل در زمینه شناختی و تمرکزی انجام گردد برای این موضوع برای خانم دکتر وهابی در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه