خانه / اعتیاد / متامفتامین کریستال و خطرات ان

متامفتامین کریستال و خطرات ان

متامفتامین کریستال و خطرات انReviewed by مدیر بخش توسعه و تحقیق on Jul 16Rating:
متامفتامین

متامفتامین کریستال

متامفتامین کریستال به نامهای یخ ,شکاف ,سرعت و یا مت معروف است و درواقع متامفتامین کریستالی و متمرکز میباشد .این ماده بسیار خطرناک است و با قیمت کمش بسیاری را به دام خود گرفتار میکند .

اگر شما و یا یکی از نزدیکانتان از این ماده استفاده میکنید ,باید با خطرات و عوارض ان برای بدن اگاه باشید .شما میتوانید خود را از این اعتیاد بزرگ برهانید و مطمئن باشید که راههای درمانی بسیاری برای ترک این اعتیاد وجود دارد .

خطرات اعتیاد به متامفتامین کریستال 

میزان کمی از متامفتامین باعث ایجاد جریانی وسیع از دوپامین در بدن میشود و درواقع حس بسیار خوبی را به مغز منتقل میکند و در نتیجه ان فرد احساس انرژی و شادابی بسیاری خواهد کرد .

بر خلاف بسیاری دیگر از مواد اعتیاد اور , غیر ممکن است که شما بتوانید یک بار متامفتامین را مصرف کنید و سپس ان را برای همیشه رها کنید .معمولا مصرف مواد غیر قانونی توصیه نمیشود ولی متامفتامین با ایجاد حالتی بسیار هایپر به صورت ناگهانی خطر بالایی دارد .

دلیل این خطر چیست ؟حس  هایپر ناشی از مصرف این ماده پس از مدتی از بین میرود ولی تاثیرات ان بروی مغز و بدن شما باقی میمانند .دوپامین تولیدی بر اثر مصرف این ماده با سرعت خیلی بالایی از بین میرود و حس اضطراب و خستگی  افسردگی و یا حتی پارانوید را در فرد ایجاد میکند .

به همین دلیل است که فرد به منظور تجربه همان حالت شادابی دوباره به سراغ متامفتامین میرود و البته با هر بار مصرف میزان تحمل بدن بالاتر میرود وباید مقدار بیشتری مصرف گردد تا فرد به همان احساس شادابی دست یابد .

 

چرا متامفتامین کریستال تا این اندازه اعتیاد اور است ؟

همانطور که گفته شد متامفتامین باعث ازاد سازی هورمون دوپامین در مغز میشود که مسئول تنظیم احساسات  مربوط به شادابی و لذت است و زمانیکه شما از انجام کاری حس رضایت و خشنودی میکنید در مغزتان ترشح میشود .این ماده ازاد سازی دوپامین در مغز را چندین برابر میکند و حالتی بسیار شادی بخش را به فرد القا میکند و اثر ان هم از زمانی که دوپامین به صورت نرمال ترشح شود ,بسیار بیشتر است .

زمانی که شما از متامفتامین استفاده میکنید ,سیستم تولیدی دوپامین به طور کلی خاموش شده و از کار می افتد .عدم استفاده از این ماده این به همین دلیل افسردگی شدیدی را ایجاد میکند که فرد معتاد به هرصورتی سعی میکند تا با ان روبرو نشود و در نتیجه دوباره مصرف را شروع میکند .

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - متامفتامین کریستال و خطرات ان

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

2 نظر

  1. Addiction treatment to crystal meth

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه