خانه / اختلالات روانپزشکی / لوپوس و افسردگی

لوپوس و افسردگی

 

لوپوس چیست؟ لوپوس یک اختلال مادام العمر از سیستم ایمنی بدن است که  به سلول های ایمنی بدن و به بافت های سالم خود بدن حمله  میکند . منجر به التهاب میشود ، در اغلب موارد لوپوس نیز سبب مشکلات داخلی مانند: درد مفاصل میشود و در موارد شدید به قلب و سایر اندام های حیاتی آسیب می رساند.

فردی که دچار مشکل لوپوس است ممکن است احساس غم و افسردگی کند و فشار زیادی در روابطش ایجاد کند این احساس باید به طور جدی مورد ارزیابی و درمان قرار گیرد.

افراد مبتلا به این بیماری های مزمن مانند لوپوس در معرض خطر بالاتری از افسردگی هستند. مطالعات نشان می دهد که 60 ٪ از افراد مبتلا به یک بیماری مزمن در زندگی خود به افسردگی دچار میشوند.

 

برخی از علائم لوپوس باعث میشود تا در خواب اختلال ایجاد کند بهتر است که قبل از اینکه مشکل افسردگی حاد شود به پزشک مراجعه کرده و درمان صحیح و درستی را در پیش گیرید ، درصدد خوددرمانی بر نیائید.

در اینجابه شما آموزش خواهد داده شد اگر شما مبتلا به لوپوس هستید که به خاطر علائم آن دچار افسردگی هم شده اید:

1) حتما با پزشک خود در مورد لوپوس و افسردگی تان صحبت کنید تا در ارزیابی و تشخیص به شما کمک کند و با تشخیص پزشک می توانید از روش های روان درمانی، داروهای ضد افسردگی استفاده کنید.

2) تشخیص لوپوس را در خود پذیرا باشید، بهتر است بعد از تشخیص، در مرحله اول که دچار مشکلات روحی میشوید که البته طبیعی است ، بپذیرید که به هر حال شما دچار چنین بیماری هستید و پذیرش این مرحله ، نقش مهمی دارد زیرا که بعضی از افراد آن را انکار می کنند ، در مراحل اولیه انکار و غم و اندوه طبیعی است اما بهتر است مرحله به مرحله از این مراحل عبور کنیم تا به پذیرش برسیم.

3) از چیزهای منفی بپرهیزید و اجتناب کنید و بیشتر در مورد مسائل مثبت صحبت کنید این کار می تواند اثر بزرگی در خلق و خوی شما داشته باشد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه