خانه / آموزش روابط / قوانین و اعتقادات خانوادگی که شاید بهتر است اصلاح شود

قوانین و اعتقادات خانوادگی که شاید بهتر است اصلاح شود

خانواده درمانی

در همه خانواده ها قوانینی وجود دارد که بعد از سال ها احساس می کنیم در رفتارهای اشتباه و شکست هایمان  دخیل بوده اند. اگر می خواهید به نابسامانی ها پایان دهید، باید با رفتار صحیح این الگو های رفتاری نادرست را اصلاح کنید. راهنمائی های زیر کمک می کند بدانید که چگونه می توان این قوانین را کنار گذاشت و زندگی جدیدی شروع کرد.

_ کمال گرایی را کنار بگذارید
پدرتان، شما را مجبور کرده است که همیشه باید تمام موفقیت های ممکن را کسب کنید و مادرتان از شما توقع داشته است که بهترین باشید و هرگز نباید در زندگی اشتباه کنید. داشتن این گونه انتظارات غیر واقعی، ارزش وجودی شما را نزد خودتان نابود می کند و احساس بی ارزشی به شما دست می دهد. کنار گذاشتن این قانون باید جالب باشد. تنها کاری که باید بکنید این است که یاد بگیرید که احساس خوبی نسبت به آنچه که هستید داشته باشید. لازم نیست همه چیز فوق العاده باشد. شاید بشود هر از چندگاهی عمداً مرتکب اشتباه شوید (البته، کسی را به خطر نیاندازید). لازم نیست به همه ی جزئیات رسیدگی کنید. اگر اندکی استراحت کنید، جهان به پایان نمی رسد. این گونه شما نیز حس خوبی خواهید داشت.

_ این قانون که “احساساتت را بروز نکن” را کنار بگذارید
ممکن است در خانواده ی شما فقط برخی احساسات قابل قبول باشند. مثلاً ممکن است هرگز اجازه نداشته باشید ناراحت یا عصبانی شوید. پسر ها حق ندارند گریه کنند و دختر ها باید همیشه بخندند. اگر می خواهید شاد و سالم زندگی کنید، باید تمام احساساتتان را بروز دهید. چاره ی اصلاح این قانون آن است که به خود اجازه دهید که درد ها و رنج ها را احساس کنید. غم خود را با یک لبخند نپوشانید. گریه کنید. فریاد بزنید، بروز دهید. حتما به شما احساس آرامش دست خواهد داد.

_ دست از سرزنش کردن بردارید
بدون توجه به این که چقدر تلاش کرده اید که خوب باشید، همیشه اشتباهاتی را تکرار کرده اید؟ پدر شما، خانوادتان را ترک کرده ؟مادرتان از پس هزینه های زندگی بر نیامده باشد؟ همواره اشتباهاتی را مرتکب شده اید؟ آیا خود یا دیگران را سرزنش می کنید؟ یا به خانواده ی خود و دیگران اجازه می دهید شما را سرزنش کنند؟ اگر این چنین است، اکنون وقت خوبیست که بازی سرزنش را پایان دهید. دیگر خود و دیگران را به خاطر چیزی که بر آن کنترل ندارید سرزنش نکنید. اگر دیدید به خاطر انجام کاری، خود را به شدت مجازات می کنید، دیگر به آن فکر نکنید. این بهترین راه وقفه انداختن بین افکار شماست. سعی کنید روی کارهای خوبی که انجام داده اید و چیز های مثبتی که اتفاق افتاده تمرکز کنید.

_ به پیشرفت های خود متعهد باشید
به بهتر شدن اوضاع فکر کنید. هدف شما رسیدن به شادی و اصلاح قوانین نادرست خانواده است. حتما از انجامش خوشحال خواهید شد.

منبع:

WIKIHOW

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه