خانه / تازه های علم و تکنولوژی / فشار خون بالا و شادی

فشار خون بالا و شادی

فشار خون بالا و شادیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Nov 26Rating:

فشار خون

ماژول ژن مصنوعی کنترل شده توسط دوپامین (هورمون شادی) که باعث کاهش فشار خون میشود . اینها راههای جدید برای درمان است که به طور ناخودآگاه می تواند فشار خون را کاهش داد.

هورمون دوپامین های درونزا باعث احساس شادی میشود  واحساس خوبی را در فرد ایجاد می کند ،با داشتن رابطه جنسی ، مواد مخدر و یا مواد غذایی  که منجر به شادی واحساس لذت میشود این ماده از مغز ترشح میشود ، دوپامین ما را به تصمیم گیری درست به منظور تجربه لحظات حتی بیشتر از شادی قادر میسازد  .

در حال حاضر یک تیم تحقیقاتی به مدیریت پروفسور مارتین در زوریخ راهی برای کاهش فشار خون ودرمان با دوپامین کشف کرده اند یا همان روش دوپامین درمانی که می تواند از طریق ترشح دوپامین کنترل ایجاد کند و بسته به میزان ترشح دوپامین و افزایش سطح آن در خون باعث فعال سازی ماژول میشود.

این ماژول شامل اجزای مختلف بیولوژیکی ارگانیسم انسان است که به صورت پیوسته به شکل یک آبشار ،سیگنال مصنوعی  ایجاد می کند. گیرنده های دوپامین در ابتدای آبشار به عنوان سنسور یافت می شوند که با یک پروتئین همراه شده و فشار خون را پایین می آورد.
این  مطالعه نشان می دهد که دوپامین نه صرفا باعث فعال سازی ماژول میشود ، بلکه نسبت به غلظت هورمون شادی واکنش نشان می دهد .

حتی غذا خوردن نیز باعث فعال سازی این ماژول میشود که توسط ناخودآگاه کنترل میشود.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/releases/267464.php

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - فشار خون بالا و شادی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه