خانه / تازه های علم و تکنولوژی / عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیم

عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیم

عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیمReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 4Rating:

1- کهکشانی شبیه کلاه لبه پهن اسپانیولی

عکس  از تلسکوپ فضایی هابل و اسپیتزر

یکی از فوتوژنیک ترین تصاویر در جهان ما کهکشان سومبره است که تقریبا 28 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.  دانشمندان گمان می برند که این کهکشان احتمالا دارای یک سیاهچاله فوق العاده عظیم در مرکزش می باشد . تصویری که می بینید در واقع ترکیبی از چندین عکس دیگر گرفته شده توسط هر دو تلسکوپ فضایی اسپیتزر و هابل است.

کهکشان

2- سحابی مورچه

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

این سحابی شبیه بدن یک مورچه است، ولی این  در واقع یک ستاره است که در حال مرگ است . جت گاز پرتاب شده از این سجابی به سمت فضا با سرعت حدود 620 مایل در ثانیه  به سمت ما حرکت می کند. البته نگران نباشید این سحابی در فاصله حدود 8000 سال نوری از زمین قرار گرفته است.

سحابی شبیه مورچه

3- سحابی مارپیچ ( چشم خدا )

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

این عکس در سال 2003 توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است، این تصویر از یک ستاره در حال مرگ با فاصله 700 سال نوری از زمین است و یکی از معروف ترین تصاویر اعماق کهکشان در سالهای اخیر بوده است.

چشم خدا

4- کهکشان گرداب

عکس از ناسا

یک عکس کلاسیک از اعماق فضا .کهکشان گرداب در واقع با یک دوربین دوچشمی با کیفیت از زمین قابل مشاهده است. اعتقاد بر این است که راه مارپیچی آن به دلیل اختلال گرانشی ناشی از کهکشان های کوتوله در سمت راست بالای تصویر است.

کهکشان گرداب

5-سحابی خرچنگ

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

حدود یک هزار سال پیش یک ستاره در آسمان شب منفجر شد و این واقعه توسط ستاره شناسان در سراسر جهان ثبت شده است. سوابق نشان می دهد که چینی، عربی، و بومی های آمریکا همه قادر به مشاهده این رویداد در روز روشن بودند.ادامه این واقعه همچنان قابل مشاهده است.

کهکشان

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه