خانه / تازه های علم و تکنولوژی / عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیم

عکس هایی باور نکردنی از جهانی که در آن زندگی می کنیم

1- کهکشانی شبیه کلاه لبه پهن اسپانیولی

عکس  از تلسکوپ فضایی هابل و اسپیتزر

یکی از فوتوژنیک ترین تصاویر در جهان ما کهکشان سومبره است که تقریبا 28 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.  دانشمندان گمان می برند که این کهکشان احتمالا دارای یک سیاهچاله فوق العاده عظیم در مرکزش می باشد . تصویری که می بینید در واقع ترکیبی از چندین عکس دیگر گرفته شده توسط هر دو تلسکوپ فضایی اسپیتزر و هابل است.

کهکشان

2- سحابی مورچه

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

این سحابی شبیه بدن یک مورچه است، ولی این  در واقع یک ستاره است که در حال مرگ است . جت گاز پرتاب شده از این سجابی به سمت فضا با سرعت حدود 620 مایل در ثانیه  به سمت ما حرکت می کند. البته نگران نباشید این سحابی در فاصله حدود 8000 سال نوری از زمین قرار گرفته است.

سحابی شبیه مورچه

3- سحابی مارپیچ ( چشم خدا )

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

این عکس در سال 2003 توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است، این تصویر از یک ستاره در حال مرگ با فاصله 700 سال نوری از زمین است و یکی از معروف ترین تصاویر اعماق کهکشان در سالهای اخیر بوده است.

چشم خدا

4- کهکشان گرداب

عکس از ناسا

یک عکس کلاسیک از اعماق فضا .کهکشان گرداب در واقع با یک دوربین دوچشمی با کیفیت از زمین قابل مشاهده است. اعتقاد بر این است که راه مارپیچی آن به دلیل اختلال گرانشی ناشی از کهکشان های کوتوله در سمت راست بالای تصویر است.

کهکشان گرداب

5-سحابی خرچنگ

عکس از تلسکوپ فضایی هابل

حدود یک هزار سال پیش یک ستاره در آسمان شب منفجر شد و این واقعه توسط ستاره شناسان در سراسر جهان ثبت شده است. سوابق نشان می دهد که چینی، عربی، و بومی های آمریکا همه قادر به مشاهده این رویداد در روز روشن بودند.ادامه این واقعه همچنان قابل مشاهده است.

کهکشان

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه