خانه / تربیت فرزندان / رشد و تکامل / عوامل مزاحم در رشد خلاقیت

عوامل مزاحم در رشد خلاقیت

 

خیلی از مواقع والدین با مرکز تماس گرفته و در مورد تست هوش و کلاسهای افزایش خلاقیت سوالاتی می پرسند ، این خیلی خوب است که از سنین پائین ، والدین به فکر ارتقاء عملکرد ذهنی و جسمی کودکشان هستند اما فکر نمی کنید که بهتر است در ابتدا عوامل مزاحمی که میتواند مانع از رشد خلاقیت شوند را بشناسید ،  ما در این مقاله سعی بر آشنایی والدین در شناخت عوامل مزاحم داریم.

خلاقیت 1

الف ) منع کودکان از خیالبافی

بسیاری از والدین خیال بافی در کودکان را نشانه عدم سلامت می پندارند در حالی که خیال بافی هم چون بازی در یک نقش تخیلی و گفتن داستان های تخیلی ، کشیدن تصاویر عجیب نشانه هایی از خلاقیت در کودک است  چرا که پرداختن به تفکر منطقی و خلاق زمانی میسر است که کودک از لحاظ ذهنی پیشرفت کرده باشد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

ب) سرکوب قوه کنجکاوی کودک:

عامل دیگری که مانع رشد تفکر خلاق در کودک میشود سرکوب کردن قوه کنجکاوی او می باشد .

او تمایل زیادی به تجسس در اشیاء دارد این گرایش پایه و اساس خلاقیت اوست .پس ایجاد هر گونه محدودیتی در مسیر کنجکاوی کودک به منزله محدود کردن راه پرورش خلاقیتش می باشد.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه