خانه / اعتیاد / عوارض ماری جوانا (حشیش)

عوارض ماری جوانا (حشیش)

عوارض ماری جوانا (حشیش)Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 10Rating:

ماری جوانا و درمان درد

اثرات فوری مصرف ماری جوانا شامل افزایش ضربان قلب ، عدم هماهنگی بدنی است که اغلب پس از مصرف نیز با احساس افسردگی و یا خواب آلودگی ادامه دارد. همچنین برخی از مصرف کنندگان دچار حملات وحشت یا اضطراب شدید می شوند.

اما مشکل به اینجا ختم نمیشود؛ با توجه به مطالعات علمی، ماده فعال در حشیش به نام  THC  برای یک هفته یا ​​بیشتر  در بدن باقی می ماند.

دود ماری جوانا حاوی مواد سرطان زای بیشتری از دود توتون و تنباکو است و یکبار کشیدن ماریجونا به اندازه کشیدن چندین سیگار به ریه ها آسیب وارد می کند. همچنین استفاده طولانی مدت از ماری جوانا می تواند منجر به اختلالات کارکرد مغزی شود.مطالعات متعدد نشان داده اند که عملکرد ذهنی و حافظه افرادی که مقدار زیادی ماری جوانا دودی مصرف می کنند کمتر از افراد سالم است.

ماری جوانا می تواند با تغییر ساختار سلول های اسپرم، نازایی موقت در مردان ایجاد کند. استفاده از ماری جوانا می تواند چرخه قاعدگی زنان را بی نظم کند. همچنین مصرف حتی مقادیر کم ماری جوانا در دوران حاملگی می تواند باعث اثرات شدید روی جنین و ایجاد ناهنجاریهای جنینی متعدد گردد.مطالعات همچنین نشان داده است که مواجهه با ماری جوانا در دوران جنینی می تواند باعث نقص های مادرزادی، اختلالات روانی و افزایش خطر ابتلا به سرطان های خون در کودکان شود.

مرضیه آقامحمدی

 • مرضیه آقامحمدی-کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

درمانگر تخصصی اعتیاد(شیشه،الکل،سیگار،ماری جوانا و…) با شیوه های ماتریکس و رفتار درمانی شناختی

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اعتیاد شیشه و سایر مواد روانگردان در ایران است.

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

31 نظر

 1. سلامً من به حدود ١سال بود كه كم و بيش ماري جوانا مصرف ميكردم وآخرين بار با مصرف آن دچار پانيك شدم به گفته ي روانپزشكم و تحت درمان هستم از آن روز به بعد دچار يك گيجي شدم مثل اين ميمونه كه چيزهايي كه تو لحظه اتفاق مي افته انگار نيست و من داره يادم مياد يا اين كه دارم خواب ميبينم..و اين تبديل شده به يه چيزه عادي برا من.ميخواستم بدونم مشكلم چيه؟يعني من مشكلات درمان ناپذير ماري جوانا را گرفتم؟و تا آخر عمر همين طوري ميمونم؟اگه ميشه جواب اين علامت سوالارو بديد موسي

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   بله مککن است عارضه ماری جوانا باشد و ممکن است ماهها ادامه یابد تا بهتر شود.

   • من خوب شدني هستم؟خواهش ميكنم يه جواب قانه كننده بديد كه تكليفم روشن شه.يعني اين مشكل خوب شدني يا اين كه نه؟مرسي

  • سلام موسی جان منم چن سال بود میکشیدم ک دفه اخر دچارپانیک شدم البته خودم نمیدونستم پانیک کلی دکتر رفتم تا فهمیدم پانیک الان س ماه دارو میخورم اما هنوز تپش قلب دارم ی احساس گیجی انگار ضربانو تو سرم احساس میکنم حملات قطع شده ولی احساس افسردگی شدید داشتم ک بادارو بهتر شده فقط همین احساس کردن تپش قلبم اذیتم میکنه تو سرمم ضربان داره پشت سرم از دکتر محترم میخام بپرسم علت این ضربان چی میتونه باش ایا مربوط ب قلبو عروق یا چیزی دیگ اکو قلب هیچ مشکلی نداشته الان پرانول و سرترالین مصرف میکنم اگ میشه جوابمو بدین ممنون

 2. سلام خسته نباشید من بعداز چن سال استفاده از ماری جوانا دچار حمله پانیک شدم الان تحت درمانم علایم حمله برطرف شده ولی هنوز ضربان قلبمو احساس میکنم تو شکم بالای معده و پشت سر نوار قلب و اکو نیز سالم بوده ایا مربوط ب فشار خون یا قلبو عروق یا عوارض پانیک یا ماری جواناس .من چهار ماه مصرفشو قطع کردم ممنون میشم ککمکم کنید.چشمامو ک میبندم پشت سرم ضربان داره یا تو ناحیه شقیقه هام

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   میتواند از همان علائم حمله پنیک باشد ولی نیاز به بررسی بالینی بیشتر است در این خصوص جناب دکتر قاسم زاده در کلینیک آزادی می توانند به شما کمک کنند.

 3. ک من تمام ازمایشاتو دادم ازمایش خون اکو قلب نوار و سونوگرافی تمام شکم اما هیچ مشکلی نبوده تمام دکتراگفتن از اضطراب ولی من فک میکنم ی چیزی توشکمم اذیتم میکنه ک تو نت سرچ کردم ب انوریسم برخوردم احتمالش هست ک علایم مربوط ب این باش طوری ک روپشت دراز میکشم شکمم بالاپاین میشه باضربان قلب ولی هیچ دردی نیس تمام دکترام بالمس شکم گفتن مشکلی نداری و بخاطر تنش عصبی ضربان شکم ک همون ایورت شدیدمیشه فقط میخام بدونم مشکلی نداره اخه خیلی نگرانمو اذیتم میکنه

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   متاسفانه در این زمینه نیم توان به شما کمک کرد در زمینه مغزو اعصاب و روان میتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

 4. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

  با سلام. ممکن است مشکل خاصی نباشد اما شروع سرخود دارو اصلا صحیح نیست و بهتراست حتما تحت نظر باشید. آقای دکتر قاسم زاده به شما در این زمینه کمک می کنند. باسپاس

 5. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

  سلام
  برای جناب دکتر قاسم زاده در شعبه آزادی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 6. سلام من ۲۰ سالمه و چن سالی هست ک گل میکشم و مصرفمم در حد ۷ یا ۸ رول در روز هم بوده (ماریجوانارو خوب میشناسم)…. ۱۰۰%بهتون تضمین میدم اگر هفته ای یک بار ماریجوانا مصرف کنید هیچ مشکل روانی و عصبی پیش نمیاد ک هیچ کاملا مطعمن میگم ک مفیده و باعث پیشرفت هم میشه ولی!!! هیچ تضمینی نمیدم ک بتونید مصرفتون رو برای همیشه درحد یکبار در هفته نگه دارید و این همون نکته اییه ک داستان رو شروع میکنه … گل کرم داره … من حتی سیگارم نمیکشم و ب هرکی میگم سیگار نمیکشم تعجب میکنه و ب هرکی میگم گل میکشم ولی سیگار نه کلا باور نمیکنه … ولی طوری شدم ک وقتی گل مقدار زیاد میاد دستم بیشتر از هرگلبازی گل میکشم طوریکه اصلا پایین نیام و همین باعث شده از ی چیزی ک میتونه مفید باشه هزار جور ضرر بهم رسیده از لمس شدن کامل بدنم موقع مصرف بگیر تا بی خوابی و افسردگی بعد از ترک…(اگر نان استاپ ماریجوانا مصرف کنید باید منتظر تغییرات منفی روانی باشید)

 7. وحید گفته هنوز هم پشت سر و ناحیه شقیقه ها احساس ضربان داره … چیز جالب اینکه این ناحیه ها (پشت سر و گیجگاه های چپ و راست) با مصرف ماریجوانا یجوری میشن . دقیق نمیتونم توصیفش کنم چجوری و نتونستم دلیلشو بفهمم .
  وقتی یکی دو ساعت از چتی میگذره مغز خسته میشه و احساس نیاز ب خواب میاد . وقتی سرم رو میزارم روی بالشت دوست دارم ک پشت سرم ب بالشت باشه و بالشت بهش فشار بیاره . یجور انگار حس خوب میده (مثل خاروندن جای نیش پشه ک حس خوبی میده و نمیشه تعریفش کرد) نمیدونم دقیق چطوری بگم . گیجگاه ها هم همینطور … دوس دارم گیج گاهامو ماساژ بدم بخارونمش یا موهای اطراف گیجگاهو ی مقداری بکشم تا پوست روی اون ناحیه هم کشیده شه

 8. سلام من 22سالمه حدود 5یا 6ماه پیش ماری جونا مصرف کردم شبش حالم بد شد دچار اضطراب و ترس شدم بعد اون دچار حملات خفیف شدم از اون به بعد مشکلاتی مثل تپش قلب و تو سرم صدایی مثل پارازیت هست و موقع صحبت کردن مثل همون موقعی حالم بد شد میشم ممنون میشم کمکم کنین در ضمن قلبمو اکو کردم گفتن سالمه پیش متخصص مغز و اعصاب رفتم والپروات سدیم نوشت ولی خوب نشدم پیش دکتر اعصاب و روانم رفتم برام ریسپریدون تجویز کرد که با مصرفش دچار خواب الودگی و شوک میشم

  • دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   علایمی که برای شما بعد از مصرف ماری جوانا ایجاد شده ،ناشی از مصرف این ماده است و به نظر میرسد که شما دچار عوارض ناشی از مصرف ماری جوانا شدید که در گاهی از موارد،حتی بعد از قطع مصرف نیز ادامه پیدا میکند و دارویی که توسط همکار محترم تجویز شده نیز به جا است که برای کنترل علایم هست .برای اطلاعات دقیق تر و بررسی از لحاظ روند درمان به کلینیک آزادی یا شریعتی مراجعه کنید.

 9. سلام
  من دیشب گل زدم و فک کنم پانیک شدم …همون شب کلی وحشت کردم از اینکه همیشه تو همین حالت بمونم…ولی به هر سختی بود اومدم خونه و خوابیدم…صبح که بیدار شدم تقریبا مطمین بودم که خوب شدم …ولی الان تو یه حالتی مثله استرس گیر کردم و همش میترسم
  لطفا کمکم کنید میترسم تو این حالت بمونم باید چیکار کنم ؟

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   ممکنه شروع یه اختلال پانیک باشه و باید حتما توسط روانپزشک ویزیت شوید. دکتر هرمزپور.

   • ببخشید برای اولین بار بود استفاده میکردم…ممکنه این عوارض برای همیشه بمونه
    من امروز یکم استرس گرفتم و ترسیدم که تو همون حالت موندم و الان تو خلصه ام البته بعد از اون مدت امروز برای مدتی کوتاه این احساس رو گرفتم
    من خیلی نگرانم آیا بازم لازمه به روانپزشک مراجعه کنم؟ آیا مشکلم جدی هست؟
    اخه تا الان دیگه مشکلی نداشتم
    خواهش میکنم راهنمایی کنید

    • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

     سلام
     در صورتی که همان یکبار بوده است و مشکل خاصی ندارید خیر اما در صورت بروز علائم بهتر است حتما با متخصص روانپزشکی مشاوره ای داشته باشید.

 10. سلام دوستم ترک ماری جوان کرده الان حافه ضعیفی داره بردمش روانپزشک دارو خورد ولی حالتهای بی حسی بهش دست داد چکار کنم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   می تواند از علائم ترک باشد ولی بهتراست این علائم رابا پزشک شان درمیان گذارید.

 11. سلام . من الان بیست سالمه . توی سن شانزده تا هفده سالگی یعنی توی دورانی که نوجوان بودم به مدت یک سال به صورت هفتگی و بعضی مواقع روزانه ماریجوانا مصرف میکردم . با توجه به اینکه سن من پایین بوده و مغزم در حال رشد و تکامل بوده ، میخوام بدونم عوارض زیادی که ماریجوانا برای مغز داره برای من دائمیه یا نه . منظورم اینه که میشه اون آثار منفی رو جبران کرد مغز رو تقویت کرد . چون از اون سال من خیلی خنگ شدم و نمران درسیم خیلی افت کرد . حافظه فوق العاده قوی داشتم و درسام عالی بود ولی از اون سال تا حالا حتی وقتی میخوام کتاب بخونم روی یک خط قفل میکنم و بار ها جمله رو از اول میخونم . یا مثلا وقتی میخوام حرف بزنم یهویی خشکم میزنه و حرف یادم میره . میشه این مشکل ها رو از بین برد؟ اگه من بخوام توی سازمان های نظامی استخدام شم توی آزمایش ها مشخص میشه که من در گذشته ماریجوانا مصرف کردم ؟
  خدا رو هزار بار شکر میکنم که به خاطر دوست خوبم این ماده رو ترک کردم وگرنه خدا میدونه الان چقدر به مغزم و خودم اسیب میرسید و توی چه شرایطی قرار میگرفتم .

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بله اصلا جای نگرانی نیست دراین خصوص می توانید از روش نوروفیدبک تحت نظر خانم عبداللهی بهره گیرید.

 12. اقا یکی به دادمون برسه توروخدا….من الام بیشتر از 15 فوقش 20 بار نیس که ماری مصرف میکنم.الان از اخرین بار مصرفم 2هفته میگذره..و فقط اثرشو دقیقا ساعت 9 شب حس میکنم…مثلا کلا بدون علت میلرزم.تپش قلب.تنگی نفس.کاهش فشار خون.اینا میتونه از همون اثرات ماری باشه یا یه مشکل دیگه دارم کلا….لطفا جواب بدین…

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   متاسفانه بدون بررسی علائم نمی توان تشخیص درست داد بهتراست دراین خصوص برای جناب دکتر قاسم زاده در شعبه آزادی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 13. اقا توروخدا به دادمون برسین…..من تا الان کمتر از 20 نخ سیگار ماری کشیدم…واخرین باری که مصرف کردم 2هفته پیش بود و عوارضش از بین نرفته.هر روز دقیقا ساعت 9 شب عوارضش شرو میشه مثلا لرزش. کاهش فشار. احساس گیجی .اظطراب.تبش قلب و تنگی نفس..ایا باید نگران باشم یا نه…لطفا جواب بدید…ایا اصا اینا جزو عوارض مارین .

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   میتواند از روی عادت باشد ولی بهتراست تحت نظر متخصص اعصاب روان از ایجاد علائم شبانه تان جلوگیری کنید.دراین مورد جناب دکتر قاسم زاده و جناب دکتر شیرآلی میتوانند به شما کمک کنند.

 14. سلام،،من تقریبا دوساله به طور نامنظم حشیش مصرف میکردم،،،نزدیک دوهفته پیش مسافرت رفتم و اونجا نزدیک ده روز مداوم گل مصرف میکردم،،،الان دوهفته میگزره اما احساس میکنم هنوز یه جوری ام،،نمیتونم شرح بدم،،نمیدونم بخاطر تلقینه یا نه،اما اصلا تمرکز ندارم،،،اصلا حواس درستی ندارم،بی حس،بی انگیزه و بی اراده،،،صحبت کردنم حتی دیگه مثه قبل نیست،،میترسم تا آخر همینجوری بمونم..باید چیکار کنم

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی اینکه تصور کنید چون مرتب مصرف نکرده اید دچار اعتیاد و عوارض ناشی از مصرف نشده اید باور غلطی است. توصیه میشود حتما با یک روانشناس مشورت نمایید تا راهکار مناسب برای ترک مصرف و رفع تاثیرات اتخاذ گردد. در صورت تمایل می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند. دوست عزیز مصرف اینگونه مواد با گذشت زمان تاثیرات مخرب و جبران ناپذیری را بر روح و جسم خواهد گذاشت. پس، از ادامه مصرف جددا خودداری نمایید.

 15. سلام خسته نباشید من کلا شاید 15رل ماری جوانا کشیده باشم ک دوماه پیش اخرین بار بود وحالم بد شد و ی هفته پیش رفتم دکتر گفت پانیک دارم همه چیزو مثل ی فیلم میبینم اصن چشامو میبندم انگار دارم تو ذهنم همه چیزو مثل ی فیلم و تصویر از گذشته میبینم خیلی ازیت میشم خواهشن کمکم کنید

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی توصیه میشود تحت نظر روانپزشک قرار گیرید تا بررسی دقیق انجام شود. با توجه به اینکه ماری جوانا مصرف کرده ابد پیشنهاد میکنیم از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر قاسم زاده تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه