خانه / تازه های علم و تکنولوژی / عملکرد کلسترول خوب خون خود را بهبود دهید

عملکرد کلسترول خوب خون خود را بهبود دهید

عملکرد کلسترول خوب خون خود را بهبود دهید

لیپوپروتئین با تراکم بالا یا HDL، معمولاً به عنوان کلسترول خوب شناخته شده است، برای اینکه این کلسترول به طریقی از انسداد رگ های خونی جلوگیری می کند و به این طریق به پیشگیری از بروز حمله ی قلبی کمک می کند. HDL همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند والتهاب را کاهش می دهد، اما تنها داشتن سطح بالایی از HDL در خون ، ممکن است کافی نباشد.

محققان دانشگاه یو سی ال ای اشاره می کنند که حتی در سطح مطلوب، HDL ممکن است در مردانی که ورزش نمی کنند، و همین طور در کسانی که اضافه وزن دارند،  به خوبی عمل نکند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی افزایش  یابد.

برای آزمایش این موضوع ، تیم تحقیقاتی 90 مرد بین سنین 18 تا 30 سال را که به طور منظم ورزش می کردند را به سه گروه تقسیم کردند: مردان لاغری که حداقل 4 بار در هفته تمرینات کم کردن وزن را انجام می دادند، مردان دارای اضافه وزن که همان کار را انجام می دادند و مردان دارای اضافه وزن که هیچ تمرینی روتین و ساختاریافته ای به منظور کاهش وزن انجام نمی دادند.

محققان قدرت عضلانی مردان و ضخامت شریان کاروتید( نشانه ای از بیماری قلبی) و نمونه خون برای شاخص های مختلف بیماری قلب، شامل ترگلیسرید، پروتئینC- reactive و هورمونهای جنسی  را مورد بررسی قرار دادند.
این شاخص ها به آنها کمک کرد تا چگونگی عملکرد خوب HDL به عنوان یک آنتی اکسیدان را اندازه گیری کنند.
نتیجه گیری: به نظر می رسد تمرینات منظم وزن عملکرد HDL را بهبود می دهد و در برابر بیماریهای قلبی حتی در افرادی که اضافه وزن دارند محافظت می کند. این تحقیق اشاره می کند آمادگی جسمانی ممکن است بهترین معیار عملکرد سالم HDL، بعلاوه مقابله با خطر ابتلا با بیماریهای قلبی می باشد.

 

منبع:

drweilblog

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه