خانه / اختلالات جنسی / علت دردناک بودن نعوظ در بعضی آقایان !

علت دردناک بودن نعوظ در بعضی آقایان !

داروهایی که باعث عدم نعوظ در بعضی آقایان میشود

دردناک بودن نعوظ

بسیاری از داروهای( ADHD ) بیش فعالی / نقص توجه بر روی نعوظ تاثیر منفی می گذارد.

اداره غذا و داروی ایالت متحده  اعلام کرده است که در موارد نادر، ریتالین و برخی از داروهای دیگر مورد استفاده در درمان اختلال نقص توجه (ADHD) می تواند باعث نعوظ دردناک شود.

 

اگر این وضعیت به طور دائم باشد و  بلافاصله درمان نشود میتواند صدمه دائمی به آلت وارد شود .

این نوع از داروهای ADHD که با نغوظ دائم در ارتباط هستند شامل از جمله متیل فنیدات ،محرک سیستم عصبی مرکزی می باشند که آنها با نام های تجاری ریتالین، کانسرتا، دیترانا،فوکالین ، متیلین، کوئیلیونت در دسترس هستند .

 

قرص سردرد

یک داروی ADHD غیر محرک به نام Strattera ( اتوموکستین ) نیز با نغوظ دائم در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان در ارتباط است.

بر اساس بررسی های اخیر از این محصولات ،FDA به  تولید کنندگان گفته است برچسب داروها و راهنماهای دارو را به روز کنند و اثرات آن را بر روی دارو ها قید کنند.

 

نغوظ دائم می تواند در مردان در هر سنی رخ می دهد، این اتفاق زمانی رخ میدهد که خون در آلت تناسلی مرد  به دام افتاده و در نتیجه نعوظ غیر طبیعی ، طولانی مدت و گاهی اوقات دردناک اتفاق می افتد.

 

این سازمان اشاره کرد که مردان جوان ، به ویژه کسانی که به سن بلوغ نرسیده است  ممکن است این مشکل را به رسمیت نشناسند و یا ممکن است از بیان آن خجالت بکشند ، بیماران باید تشویق به خواندن راهنمای دارو ها شوند که همراه با این محصولات به فروش می رسد.

 

همچنین شرکت غذا و دارو آمریکا بیان کرد :

 به پزشکان توصیه کرد هاست که با احتیاط  بیشتر چنین داروهایی را تجویز کنند و به عوارض آنها بیشتر دقت کنند.

ADHD ، اختلال رفتار عصبی  است که معمولا در دوران کودکی تشخیص داده شده و اغلب تا بزرگسالی به طول می انجامد ، کودکان و نوجوانان با ADHD ممکن است مشکل توجه و کنترل رفتارهای تکانشی داشته باشند ،این داروها در برای کمک به تمرکز و کنترل اعمال خود در نظر گرفته شده است.

منبع:

webmd

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه