خانه / تازه های علم و تکنولوژی / رابطه خصوصیات جسمانی پدرها با زمانی که برای کودکان خردسال خود می گذارند!

رابطه خصوصیات جسمانی پدرها با زمانی که برای کودکان خردسال خود می گذارند!

 با توجه به مطالعه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است مردانی که بیضه های کوچکتر  دارند، بیشتر احتمال دارد که پدران بهتری برای کودکان نو پای خود باشند.

پدر مهربان
مجموعه ای از محققان از دانشگاه اموری در گرجستان برای تعیین اینکه چرا برخی از پدران سرمایه گذاری انرژی بیشتری را نسبت به دیگران می کنند تحقیقاتی را انجام دادند.

مطالعات قبلی نشان داده اند که سطوح پایین تر تستوسترون در مردان  به افزایش دخالت پدر و مادر  با فرزندانشان در ارتباط است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

اما محققان علاقمند هستند بدانند آیا حجم بیضه ها، نزدیک به تعداد و کیفیت اسپرم به جای سطح تستوسترون در ارتباط انها با فرزندان نقش دارد یا خیر؟

برای این بررسی، محققان 70 نفر از پدران را  که دارای کودک بین سنین 1 و 2 سال داشتند از لحاظ بیولوژیکی مورد بررسی قرار دادند.
یافته ها نشان داد که سطح تستوسترون و اندازه بیضه در ارتباط با مقدار “مراقبت مستقیم پدری” که توسط پدر و مادر در مطالعه گزارش شده بود ارتباط داشت .

پدرانی که در بررسی ، بیضه های کوچکتری داشتند ودر حال مشاهده عکس فرزندانشان بودند دارای افزایش فعالیت قسمتی از مغز(VTA) منطقه ای از مغز که مربوط به پاداش و انگیزه والدین است را نشان داده است .

البته این یک تحقیق بوده و لزوما این طور نیست.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/265855.php

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه