خانه / اختلالات مغزواعصاب / علت افزایش سکته مغزی در این روزها

علت افزایش سکته مغزی در این روزها

اضطراب زیاد و سکته

تاثیرات منفی اضطراب، مانند افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب ، مدت طولانی است که مستند شده است و در جامعه پزشکی پذیرفته شده است . اما در حال حاضر، تحقیقات نشان می دهد که افراد با سطوح بالای اضطراب ، خطر سکته مغزی را افزایش می دهند.

محققان از دانشگاه پیتسبورگ ، نتایج مطالعه خود را در مجله سکته مغزی  منتشر کرده اند آنها بین می دارند:

که اختلالات اضطرابی که با ترس، ناراحتی و نگرانی  همراه است – نزدیک به 20 ٪ از بزرگسالان  را هر ساله در ایالات متحده و اغلب به مدت حداقل 6 ماه  تحت تاثیر قرا می دهد .

سکته مغزی هنگامی رخ میدهد که جریان خون به مغز متوقف شود و انجمن سکته آمریکا می گوید: این قطع اکسیژن و مواد مغذی است که برای مغز ، حیاتی است.

هنگامی که این اتفاق می افتد ، سلول های مغزی می میرند  و بسته به اینکه در کدام ناحیه از مغز ، سکته مغزی رخ می دهد، عوارضی مانند: فلج، بینایی یا بیان مشکلات ، از دست دادن حافظه و تغییرات رفتاری ر ا شامل شود ، سکته مغزی علت اصلی ناتوانی است .

لمبیاس ،فوق دکترا در دانشگاه پیترزبورگ و سرپرست این مطالعه می گوید:
” اضطراب یک بیماری بسیار شایع در جمعیت عمومی است ، ارزیابی و درمان اضطراب این پتانسیل را دارد که نه تنها به بهبود کیفیت کلی زندگی بپردازد بلکه به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی ، مانند سکته مغزی نیز می پردازد”.

محققان می گویند مطالعه آنها برای اولین بار ارتباط بین اضطراب بالا وخطر ابتلا به سکته مغزی با وجود سایر عوامل خطر شناخته شده مانند افسردگی نشان می دهد .
محققان در یافتند که افراد با اضطراب بالای 33 درصد بیشتر احتمال دارد که به سکته مغزی دچار شوند.

این تیم  بر روی بیش از 6000 افراد بین سنین 25 و  سال 74 که سکته مغزی نداشته اند را برای انجام تحقیقات خود مورد تجزیه و تحلیل قرا دادند.

شرکت کنندگان پرسشنامه ای که سطح اضطراب و افسردگی انها را کامل مورد بررسی قرار می داد را  پر کردند ، نتایج نشان داد:

افرادی که سطح بالای اضطراب داشتند 33 % بیشتر احتمال دارد که به سکته مغزی دچار شوند.

وی اضافه کرد:
“این یافته ها پزشکان را تشویق به ارزیابی و درمان اضطراب کرد”.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که افرادی که سطح اضطراب بالایی دارند به احتمال زیاد به سیگار کشیدن بیشتر گرایش داشته  و از نظر فیزیکی غیر فعال هستند .

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/270498.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه