خانه / اختلالات روانپزشکی / علایم و نشانه های اوتیسم

علایم و نشانه های اوتیسم

اوتیسم چیست اوتیسم چیست؟

اوتیسم (همچنین طیف اختلالات اوتیسم و ASDs نیز نامیده می شود.) طیف گسترده ای از اختلالات مغزی است که در آن معمولا کودکان توانایی شان برای برقراری ارتباط کاهش می یاید و ارتباط عاطفی با دیگران برقرار نمی کنند. این ناتوانی ها از خفیف تا شدید متغیر است. شیوع اوتیسم در پسرها چهار تا پنج برابر بیش تر از دخترها است.

علایم اوتیسم  نشانه های اوتیسم:

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

اختلالات طیف اوتیسم در سنین مختلف تغییر می کنند، ممکن است برخی کودکان نشانه ها را نسبت به دیگران زودتر یا دیرتر نشان دهند اما به طور معمول از 15 ماهگی تاخیرها و به عقب رفتن ها در برخی مهارت ها آغاز می شود. اگرچه نشانه های ذکر شده در زیر ممکن است در کودکان اوتیسم رخ دهد اما وجود آنها در برخی زمان ها در کودکان طبیعی هم ممکن است دیده شود:

اجتناب از تماس چشمی

اجتناب از تماس فیزیکی

تکان خوردن، چرخیدن و یا دیگر حرکات تکراری

تاخیر در رشد زبان

صحبت های تکراری و یا استفاده از کلمات و عبارات کوتاه

ناتوانی در کنارآمدن با تغییرات کوچک در زندگی روزمره

تعامل محدود و یا نداشتن ارتباط با اطرافیان

 

 

اوتیسم در یک سالگی 

علامت های هشداردهنده اوتیسم در یک سالگی:

کودک مبتلا به اوتیسم ارتباط چشمی ندارد.

به صدای مادر و پدر پاسخ نمی دهد.

به صدا زدن اسم خودش واکنشی نشان نمی دهد.

در پاسخ به لبخند دیگران لبخند نمی زند.

 

اوتیسم در دو سالگی 

علایم هشداردهنده اوتیسم در دو سالگی:

همانطور که کودک بزرگتر می شود علایم هم ممکن است تغییر کنند، آنها ممکن است که مهارت های زبانی شان از دست برود و بدتر شود. و تا 2 سالگی نتوانند عبارات 2 کلمه ای را به کار ببرند. یکی دیگر از نشانه های اوتیسم علاقه نشان ندادن به بازی با کودکان دیگر است.

 

نشانه های اوتیسم 

سایر علایم و نشانه ها:

سایر علایم اوتیسم شامل مشکلات جسمی مانند هماهنگی ضعیف بین اجزای بدن در حالیکه کودک در حال بالا و پایین پریدن است. کنترل ضعیف دست، یبوست و خواب ناآرام. برخی از کودکان ممکن است سابقه تشنج هم داشته باشند.

شیوع اوتیسم 

آیا میزان ابتلا خواهر و برادر کسی که مبتلا به اوتیسم است بیشتر از سایر افراد است؟

بروز اوتیسم در خواهر و برادرهای مبتلایان به اوتیسم نسبت به سایر افراد بیشتر است. در پژوهشی مشخص شد که میزان ابتلا دوقلوهای همسان اگر یکی از آنها مبتلا به اوتیسم باشد، 75% است. و همچنین در کل پسرها نیز نسبت به دخترها چهار تا پنج برابر بیشتر احتمال دارد که مبتلا به اوتیسم شوند.

 

 

اگر به نشانه های اوتیسم مشکوک هستید حتما کودک خود را قبل از 5 سالگی به یک مرکز درمانی جهت تشخیص قطعی و شروع درمان معرفی کنید.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

یک نظر

 1. با سلام،

  بعنوان يك فرد محقق در زمينه اوتيسم، كار تحقيقات بر روي افزايش توان يادگيري اين كودكان رو تقريبا از ٧ سال قبل شروع كردم.

  من كارشناس مالي و كارشناس ارشد مديريت هستم ولي شاخه كاري كه به ان علاقه زيادي دارم ” سيستم ها و روشها ” است و اساسا طراح نرم افزار هستم .

  براي من يك سوال هميشه مطرح بود كه چرا يك انساني كه ميتواند ببيند، بشنود و قدرت تكلم هم دارد- نميتواند با سايرين ارتباط برقرار كند؟ من فقط راجع به انسانهايي صحبت مي كنم كه صرفا اوتيسم دارند و حالتهايي مانند مونگوليسم و عقب ماندگي فكري رو ندارند.

  بعدها متوجه شدم كه خيلي از اين كودكان قدرت يادگيري رو دارا هستم و متوجه شدم كه ميتوان تحت شرايط نوري، صوتي و مكاني خاص و با استفاده از نرم افزار( كه خودم طراحي كرده ام ) و با استفاده از مدل” سه مرحله اي تغيير ” به اين كودكان كمك به اندازه هاي مختلفي كرد.

  من با استفاده از روش Floor time & ABA و با استفاده از نظرات كارشناسان اوتيسم ايالت واشنگتن امريكا و ايالت بي سي كانادا ميتوانم اين سيستم رو ايجاد و طراحي كنم.

  مانند خيلي از پروژه ها – اين پروژه با مشكلات مالي مواجه شده است چرا كه در امريكا و كانادا دستمزد هر ساعت مهندس نرم افزار مبلغي معادل ٦٠ تا ٧٠ دلار است و براي يك پروژه در اين حد ، حداقل ٧٠٠ ساعت كار مي برد.

  هدف من كمك به بشريت و رضاي خداوند مهربان است و در حال جلب كمك هاي مردمي هستم و گذشته انسان نشان داده شده- كه انسانها اهميتي به اين قبيل موضوعات نميدهند.

  شاهرخ از امريكا و كانادا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه