خانه / روانپزشکی / افسردگی / علائم افسردگی ممکن است در مردان به شکل متفاوتی آشکار شود

علائم افسردگی ممکن است در مردان به شکل متفاوتی آشکار شود

علائم افسردگی مردان
با توجه به یک مطالعه ی جدید از دانشگاه میشیگان، مردان ممکن است به همان میزان  زنان از افسردگی رنج ببرند. در مطالعات قبلی، زنان مبتلا به افسردگی حدود دو برابر مردان تشخیص داده شده اند.  حدود 20 درصد از زنان در برخی از مراحل طول عمر خود افسرده می شوند.

با این حال در سال های اخیر، برخی از محققان با پرسیدن سوالاتی متفاوت از مردان شگفت زده شده اند. به عنوان مثال: در حالی که زنان ممکن است افسردگی خود را از طریق علائمی مانند گریه و بی خوابی نشان دهند، مردان  افسردگی خود را با خشم، پرخاشگری و سوءمصرف مواد، کارهای آزار دهنده مانند قمار یا تجاوز به زنان نشان می دهند.

در این مطالعه 3310 نفر از زنان و 2382 نفر از مردان  برای اولین بار برای تشخیص تفاوتهای جنسیتی در میزان افسردگی مورد بررسی قرار گرفتند.

اگر چه همه ی کارشناسان تفاوت افسردگی در زنان و مردان را قبول نکردند اما مفهوم تفاوت های جنسیتی در علائم افسردگی یک ایده ی جدید است.

کرامر، پرفسور بالینی دانشگاه براون  گفت که: اختلال دو قطبی ( شیدایی و افسردگی) بین زنان و مردان مشابه است اما در برخی از موارد تفاوت های  جنسیتی وجود دارد  به عنوان مثال: اختلال بیش فعالی و اوتیسم در بین مردان بیشتر رایج است و اختلال خوردن در میان زنان شایع تر است.
نویسنده ی  این پژوهش معتقد است که تغییر معیار برای تشخیص افسردگی  در مردان بیشتر می تواند به ما برای راهنمایی مردان کمک کند. وی همچنین اشاره کرد که مردان افسرده کمتر احتمال دارد دنبال درمان بروند ، و این تاحدی به این دلیل است که آنها کمک خواستن را به نوعی نشانه ضعف می دانند.

وی افزود پزشکان می گویند که مردان به احتمال زیاد به دنبال درمان خود نیستند در مقابل مرد ها به دفاتر پزشکی مراجعه می کنند زیرا همسر و کارفرمای آنها تهدید کرده است که اگر رفتارت را عوض نکنی طلاق می گیرم یا تورا به آتش می کشم.
منبع:
http://psychcentral.com/news/2013/08/31/depression-symptoms-may-manifest-differently-in-men/59064.html

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه